Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Структурні підрозділи
Відділ державної реєстрації Міська інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Відділ молоді та спорту Відділ культури, національностей та релігій Управління соціального захисту населення Управління фінансів Архівний відділ Відділ бухгалтерського обліку Відділ ведення державного реєстру виборців Відділ у справах дітей та сім'ї Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Відділ інформаційних технологій та електронного врядування Центр надання адміністративних послуг та впровадження системи якості послуг Відділ комунальної власності, орендних відносин і приватизації Управління економіки та соціального розвитку міста Управління інфраструктури і капітального будівництва Відділ з питань діловодства, звернень громадян та контролю Відділ правової та кадрової роботи Відділ інформації та зв'язків із громадськістю Управління освіти і науки Славутицької міської ради Відділ охорони здоров’я Відділ з питань ЖКГ, тарифоутворення, енергоефективності та енергозбереження
Служба у справах дітей та сім'ї
керівник: Дудинська Валентина Миколаївна
кабінет: 426, 427
тел.: (04579) 3-00-11 * 192, 193
e-mail: Ssd@slav.gov.ua

Новини

Квітень
Обережно! Торгівля людьми!
12.04.2017
Торгівля людьми – це тяжкий злочин.
Березень
Оздоровлення
24.03.2017
До уваги батьків! Розпочинається оздоровча кампанія 2017 року!
Рейди «Діти вулиці. Вокзал. Підліток» продовжуються…
24.03.2017
Ми, дорослі, хочемо бачити кожну молоду людину щасливою, люблячою своїми батьками, впевненою у собі...
Про здійснення контрою за цільовим використанням аліментів на дитину
01.03.2017
Департамент захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України

Події

 

 Редактор вмісту

 

Знати свої права –  значить вже наполовину володіти ними

 

         Кожен з нас живе у державі та суспільстві і його діяльність відбувається в межах правових та соціальних норм. За свої дії ми несемо відповідальність. Не завжди люди є достатньо поінформованими, обізнаними та знають свої права.

         Суспільство — це складний механізм, який створився, функціонує і розвивається за певними законами, в рамках певних правил. Людина - частинка суспільства, і наскільки гармонійним буде її співіснування, залежить, переважно, від кожного із нас,  як особистості.

         Все життя людини у суспільстві, в державі відбувається в межах правових та соціальних норм. Людина від народження наділена правами, а з часом, у процесі життя, після досягнення встановленого законом віку набуває здатності мати обов'язки і нести відповідальність за свої дії.

Однак треба запам’ятати: поряд з кожним із нас живуть люди, які також мають пра­ва. Тому реалізовувати свої права, не порушуючи при цьому прав і інте­ресів інших, - це своєрідне мистецтво. Досягти такого балансу можливо не тільки завдяки високій правовій свідомості, грамотності чи через страх перед відповідальністю, а перш за все тоді, коли ми в своїх діях керуємося совістю, порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю, повагою до оточуючих. Народна мудрість гласить: «Якого ставлення бажаєш до себе - так стався і до інших», «Що посієш - те й пожнеш», «Людина - коваль свого щастя», «Життя прожити — не поле перейти», і ці вислови не потре­бують доказів, оскільки перевірені віками.

Найважливіші для людини та суспільства відносини упорядковані нормами права, тобто нормами, записаними в законах, і кожна людина  пе­ребуває  під їхнім впливом.

Нині Україна просувається по шляху побудови правової держави. В цей період надзвичайно важливим є формування у всього народу України нового правового мислення, високого рівня правової культури, набуття знань про життєво необхідні закони й уміння використовувати їх у по­всякденному житті.

Особливості прав людини, в т.ч. дитини

v    Права людини не можна купити, заробити чи успадкувати. Людина має їх від народження - це „природні права" кожної людини.

v    Права людини є однаковими для всіх людей, незалежно від раси, статі, віровизнання, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження. Всі ми народжені вільними і - рівними у гідності на правах - права людини „універсальні".

v    Права людини не можна відібрати -   ніхто не сміє позбавити іншу людину цих прав за будь-яких умов. Люди наділені ними навіть тоді, коли закони їхніх країн не визнають прав людини чи коли уряди порушують їх - права людини „невід'ємні".

v    Для того, щоб жити з гідністю, всі люди наділені правом на свободу, безпеку та гідні людини норми громадського життя - прав людини „неподільні".

 

Коли ми говоримо, що права людини притаманні кожному, ми розуміємо під цим також, що кожен із нас має обов'язок поважати права іншої людини.

Отож, треба запам'ятати магічну формулу і користуватися нею у повсякденному житті: „У мене є права, держава мені їх гарантує. Я знаю свої права, я вмію ними користуватися"

 

Права дітей

 

1.    Кожна дитина має невід’ємне право на життя.

              

2.    Кожна дитина має право на ім’я і громадянство з моменту народження.

 

3.    Всі діти мають право на повноцінне і здорове харчування.

 

4.    Всі діти мають право на медичне обслуговування.

 

5.    Всі діти мають право на навчання.

 

6.    Всі діти мають право на піклування і любов.

 

7.    Всі діти мають право на гру.

 

8.    Всі діти рівні

 

9.    Діти можуть зустрічатись з ким бажають.

 

10.                     Діти мають право вибирати віросповідання.

 

11.                     Діти мають право на інформацію.

 

12.                     Всі діти мають право висловлювати свої думки.

 

13.                     Жодна дитина не може бути примушена до праці.

 

14.                     Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена.

 

 

              Проблема правового захисту сім’ї  і дитинства ось уже тривалий час перебуває у центрі уваги міжнародної спільноти. Особливого значення надається забезпеченню прав дітей як частини населення, що внаслідок своєї вразливості, фізичної і розумової незрілості, потребує особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства.

             Найважливіший міжнародно-правовий акт у цій галузі – це Конвенція про права дитини, схвалена на 44-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1989 р. (вона набула чинності для України з 27 вересня 1991р.).

             Головним завданням Конвенції є забезпечення дітей особливим піклуванням та допомогою, надання необхідного захисту, сприяння сім’ї, як основному осередку суспільства, та природному середовищу для зростання і благополуччя всіх її членів і особливо дітей.

             Конвенція визнає, що дитині для повного та гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння, дитина має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві та вихована в дусі ідеалів, проголошених у статуті ООН, і, особливо, в мирі, гідності, терпимості, свободі, рівності та солідарності.

            

 

                                              Служба у справах дітей та сім’ї

                                   виконавчого комітету Славутицької міської ради