Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Громадянам
 

 wpIspolkom_petrovi4 - page_3lvl_top

 
 

 wpIspolkom_petrovi4 - page_3lvl_l

 
 

 Редактор вмісту

 
 

Пам'ятка щодо дотримання громадянами правил безпеки на залізничному транспорті

З початку поточного року на станціях, розташованих в межах виробничого підрозділу Київська дирекція залізничних перевезень, яка забезпечує перевезення пасажирів і вантажів по території 4 областей, станом на 12.06.2018 року, найтравмонебезпечнішими є Київ та Київська область. Рухомим складом травмовано 29 громадян, з них 17 смертельно, а саме: станції Боярка 1 смертельний та 1 травмований, Березань 2 смертельних, Ірпінь 2 смертельних та 1 травмований, Чернігів-Північний 1 травмований, Святошин 1 травмований, Борщагівка-Технічна 2 травмованих, Борщагівка 1 травмований, Клавдієве 1 смертельний, Київ-Петрівка 1 смертельний, Київ-Товарний 2 смертельних, Дарниця 1 смертельний, Київ-Деміївський 1 травмований, Вишневе 1 смертельний, Бородянка 1 смертельний, Носівка 1 смертельний, Чернігів 1 травмований.

Аналіз випадків травмування сторонніх залізничному транспорту ociб свідчить про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом МТУ від 19.02.1998 № 54, які зареєстровані в Мінюсті 22.07.1998 № 473/2913, а саме:

  • перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
  • ходіння по залізничних коліях;
  • посадка та висадка на ходу поїзда;
  • підіймання на дахи поїздів, локомотивів та вагонів;
  • знаходження в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.

Громадяни забувають про те, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки.

Bci випадки сталися внаслідок порушення самими потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті, а саме:

п.2.1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».

п.2.2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу «та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.

п.2.З. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його i, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Забороняється:

п.2.5. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.

2.6. Переходити i перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

п.2.7. Переходити колії зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

п.2.9. На станціях i перегонах пролізати під вагонами i перелізати через автозчепи для переходу через колії.

п.2.10. Проходити по залізничних мостах i тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

п.2.11. Пролазити під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді а також виходити на перехід, коли шлагбаум починає закриватися.

п.2.12. На електрифікованих лініях підійматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

п.2.14. Підійматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкцій мостів, освітлювальних вишок тощо.

Шановні громадяни, будьте обачливі!

Дотримання зазначених вимог вбереже Вас від фатальних випадків при знаходженні на території станцій та перегонах залізничного сполучення.

Пам'ятайте що гальмівний шлях поїздів від 600-800 метрів, а номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч Вольт (кВ).

З повагою, адміністрація виробничого підрозділу Київська дирекція залізничних перевезень Регіональної філії Південно-Західна залізниця.  

Як уникнути отруєнь влітку

У жарку пору року ризик отруїтися харчовими продуктами зростає у кілька разів. Щоб уберегти себе і своїх близьких від цього неприємного стану, скористайтеся такими порадами:

 

Зберігайте сире м'ясо і овочі окремо

Навіть якщо ви зібралися на пікнік, не варто класти в одну тару сире м'ясо для шашлику і свіжі овочі. Адже бактерії, які можуть міститися у м'ясі, дуже швидко виявляться на овочах, а значить отруєння стане неминучим. Крім цього, для нарізки м'ясних і овочевих продуктів варто використовувати окремі обробні дошки.

Не пробуйте напівсире м'ясо

Деякі господині вважають за краще куштувати страви, які готують. З одного боку, це дуже корисна якість, але з іншого воно може доставити вам масу проблем, серед яких і отруєння.

Повністю розморожуйте м'ясо перед приготуванням

Особливо важливо це правило в тому випадку, якщо ви зібралися приготувати м'ясо на грилі. У даному випадку воно може нерівномірно приготуватися, що також призведе до неприємних наслідків.

Розморожуйте і маринуйте продукти в холодильнику

Ще одне правило безпеки для тих, хто не хоче отруїтися влітку. Вирішили розморозити фарш або замаринувати м'ясо на шашлик? Тоді тримайте продукти в холодильнику. Так у них практично не буде шансів завдати шкоди вашому організму.

Не залишайте їжу без холодильника більше, ніж на дві години

Залишати без холодильника не рекомендується страви, які містять молочні та м'ясні інгредієнти, а також різні соуси.

Робіть заготовки

Пікнік пройде легше, якщо ви заздалегідь підготуєте всі необхідні продукти. Наприклад, овочі і фрукти можна охолодити і нарізати заздалегідь. Теж саме стосується м'ясних виробів і закусок. При цьому важливо стежити за тим, щоб їжа не знаходять тривалий час під впливом сонячних променів.

Звертайте увагу на умови зберігання продуктів

При покупці продуктів у магазинах і на ринках звертайте увагу на правила зберігання продуктів. Молочні продукти (сметана, кефір, молоко та ін.) Повинні зберігатися виключно в холодильних камерах. Це ж правило відноситься до м'яса, риби та іншої їжі.

Використовуйте сумку-холодильник

Це відмінне рішення для літа! Тим більше, що в таку сумку можна покласти абсолютно все. Упевнені, що даний винахід порадує всю вашу сім'ю і ви будете часто вибиратися на пікнік.

 Навчально-консультаційний пункт ЦЗ м. Славутич, відділ з питань НС та ЦЗН 


Правила безпеки при використанні піротехнічних засобів

Запалювання петард, ракет та феєрверків є небезпечною та ризикованою справою.

Якщо ви вирішили застосувати їх під час святкування то,  суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:

- Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі не передбачиш.

 -Не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 – 400 метрів.

- Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до трагічного наслідку.

 - Кожен виріб має бути забезпечений інструкцією українською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком (чи можна давати в руки дітям) і правила утилізації.

 - Переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.

- Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя.

 - Минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на поверхні ракети сірого або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя.

- Якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.

- Піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалась. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути, а ви перетворитеся на живий факел.

- Не лягайте спати відразу, якщо спалили у квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, натомість воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов’язково провітріть приміщення.

-Не пускайте ракети біля будівель а тим більше всередині них. Салют – штука також запальна. Температура крапель магнієвих сполук, що утворюється при горінні, сягає 3000 градусів.

- До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо в пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним;

- Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом.

- У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям.

Навчально-консультаційний пункт ЦЗ м. Славутич, відділ з питань НС та ЦЗН