Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Громадянам
 

 wpIspolkom_petrovi4 - page_3lvl_top

 
 

 wpIspolkom_petrovi4 - page_3lvl_l

 
 

 Редактор вмісту

 
 

Правила безпеки при використанні піротехнічних засобів

Запалювання петард, ракет та феєрверків є небезпечною та ризикованою справою.

Якщо ви вирішили застосувати їх під час святкування то,  суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:

- Не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі не передбачиш.

 -Не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 – 400 метрів.

- Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до трагічного наслідку.

 - Кожен виріб має бути забезпечений інструкцією українською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком (чи можна давати в руки дітям) і правила утилізації.

 - Переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.

- Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя.

 - Минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на поверхні ракети сірого або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя.

- Якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.

- Піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалась. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути, а ви перетворитеся на живий факел.

- Не лягайте спати відразу, якщо спалили у квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, натомість воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов’язково провітріть приміщення.

-Не пускайте ракети біля будівель а тим більше всередині них. Салют – штука також запальна. Температура крапель магнієвих сполук, що утворюється при горінні, сягає 3000 градусів.

- До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо в пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним;

- Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом.

- У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям.

Навчально-консультаційний пункт ЦЗ м. Славутич, відділ з питань НС та ЦЗН

ОБЕРЕЖНО, КРИЖАНІ БУРУЛЬКИ!

Внаслідок температурних перепадів, взимку на дахах будинків утворюються крижані бурульки, які іноді несуть смертельну небезпеку для пішоходів. Особливо це стосується  кварталів міста, де хідники (тротуари) безпосередньо прилягають до будинків.

 Щоб не стати жертвою крижаних бурульок,

які можуть впасти на пішохода, необхідно:  

·        не підходити близько до будинків, а якщо це необхідно, то не затримуватись там на довгий час;

·        бути уважними та звертати увагу на встановлені, попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок, де комунальні служби, які обслуговують   житловий район міста,  проводять заходи усунення  небезпек падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій;

·        пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самим звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків, звертатись до комунальних служб з інформацією про небезпечні місця;

·        дорослим слід звертати особливу увагу на роз'яснювальну роботу серед дітей та  школярів про заходи безпеки,  уважно слідкувати за своїми дітьми та не дозволяти їм гратися в небезпечних місцях можливого падіння бурульок;


Навчально-консультаційний пункт ЦЗ, відділ з  питань НС та ЦЗН м.Славутич​