Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
 

 Редактор вмісту

 

​СБУ інформує​

12.06.2020
ГУ СБУ у м. Києві та Київській області
ФСБ не полишає спроб вербування наших громадян на шкоду державній безпеці України

Контррозвідка Служби безпеки України продовжує фіксувати спроби вербування наших співвітчизників спецслужбами Росії. Особливий інтерес для росіян становлять військові, співробітники стратегічних воєнних підприємств, громадяни, які мають доступ до державних секретів у сфері безпеки та оборони. Нерідко ці «пропозиції» поєднуються із фальсифікацією кримінальних справ, шантажем та вимаганням грошей.

Саме такі методи переконання представники ворожої спецслужби застосували до менеджера однієї зі столичних компаній у сфері поставок і ремонту комплектуючих для військової та цивільної авіації. Під час повернення з відрядження у міжнародному аеропорту Волгоградської області його затримали співробітники ФСБ РФ. Представники російської спецслужби звинуватили киянина у незаконних поставках військової техніки для ЗСУ, підтримці націонал-фашистського руху та підриві обороноздатності Росії. Аби уникнути покарання за вигадані злочини йому запропонували конфіденційну співпрацю – він мав збирати та передавати ворогу інформацію про військові поставки для української армії.

Згодом на електронну пошту чоловіка надійшов лист із повідомленням, що в Росії його оголошено у розшук начебто через контрабанду комплектуючих до винищувачів. І тепер, щоб владнати ситуацію, українець має співпрацювати з ФСБ.

Такі випадки є типовими. Тож СБУ в чергове закликає громадян бути пильними та уважними і за можливості уникати поїздок до Росії, на тимчасово непідконтрольні території Донбасу та до Криму. Нагадуємо, що державна зрада карається позбавленням волі на строк до 15 років. Водночас від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які не вчинили жодних дій на шкоду державній безпеці і добровільно повідомили правоохоронцям про обставини вербування.

https://www.youtube.com/watch…​

12.06.2020
ГУ СБУ у м. Києві та Київській області· 
У Києві контррозвідка #СБУ викрила високопосадовця державного оборонного підприємства на розголошенні державної таємниці

Контррозвідники Служби безпеки України викрили генерального директора одного з державних підприємств концерну «Укроборонпром», який залучав до роботи з таємними документами підлеглого, термін дії допуску у якого закінчився.

Слідчі та оперативники спецслужби встановили, що директор знав про відсутність допуску до державної таємниці у свого заступника з питань режиму. Проте продовжував надавати розпорядження та накладати резолюції для безпосереднього ознайомлення та роботи підлеглого з документами. Вони, зокрема, стосувались розробки та виробництва засобів захисту інформації для використання військовими у зоні операції Об’єднаних сил.

У межах кримінального провадження за ч. 1. ст. 328 (розголошення державної таємниці) Кримінального кодексу України посадовцю повідомлено про підозру.

Триває досудове слідство.14.05.2018
НЕЗАЛЕЖНІЙ ДЕРЖАВІ – ЄДИНУ НЕЗАЛЕЖНУ ЦЕРКВУ

Останнім часом українське релігійне середовище, як і вся Україна, переживає нелегкі часи. Гібридна війна торкнулась найбільше Православ’я, адже Росія через Московську Патріархію в усі часи намагалась тримати Україну «під каблуком», а зараз для неї це чи не єдина реальна можливість хоч якось зберігати свій шовіністичний вплив.

Історія циклічна. Якщо звернути погляд у минуле, побачимо що загарбницькі посягання Московської Церкви до України тривають з 1686 року, коли Київська Митрополія була незаконно анексована Московським Патріархатом. До речі, цей факт офіційно засвідчив у 1924 році Вселенський (Константинопольський) Патріарх Григорій VII, у зв’язку з цим визнавши автокефалію Польської Православної Церкви, яка до того часу була, як і Українська Православна Церква (Московського Патріархату) зараз, канонічною частиною Російської Церкви. З отриманням незалежності Церкви, у Польщі кардинально змінилась держава, змінилось життя. Обрізались ті ниточки, за які Росія смикала Польщу. Польща стала європейською країною, і навіть часи комуністичного режиму не змогли цього змінити.

Історія Грузинської Православної Церкви також пов’язана з загарбницькими спрямуваннями Росії. Коли у 1801 році Російська імперія захопила територію Грузії, головнокомандуючий Російської армії А.П. Тормасов побачив, що військовою силою волелюбну грузинську націю не зламати. І тоді російський генерал за наказом імператора Олександра І розробив і реалізував знищення духовного стержня Грузії – Грузинської Церкви, перетворивши її на Грузинський екзархат Російської Церкви. Грузія вийшла з-під релігійної експансії Росії у 1917 році, скориставшись розпадом Російської імперії. І, знову таки, отримавши спочатку визнання своєї автокефалії від Константинопольського Патріархату.

Яскраві і актуальні приклади для нас, чи не так? Незалежність держави завжди пов’язана з незалежністю церкви, і навпаки. Росія перешкоджає отриманню автокефалії у незалежній Україні з розпаду Радянського Союзу. Починаючи з Харківського Собору 1992 року, коли КГБ спільно з РПЦ фактично змусили частину українського єпископату зрадити утворення самостійної Церкви і лишитись під юрисдикцією Росії, і до цього часу, коли Росія, з одного боку, дипломатичним та економічним тиском на Фанар не дає змоги Україні отримати автокефалію від Константинопольського Патріархату, а з іншого – інтригами у середовищі Української Православної Церкви (Московського Патріархату) унеможливлює спрямування більшості єпископів УПЦ (МП) до виходу з-під гніту Росії і отримання незалежності.

До речі, у своїх загарбницьких підходах до України Російська Церква суперечить світовим православним церковним канонам: «Церковні кордони повинні відповідати державним» (Всел. IV, 17 та ін.), якими сама ж і керується (постанова РПЦ з журналу Московської Патріархії №3 від травня 1944 р.).

У цій складній ситуації створення Помісної Православної Церкви в Україні – єдиний можливий спосіб одночасно і припинити ворожнечу між українськими православними церквами, і вийти з-під релігійної експансії Росії. Розуміючи це, і УПЦ КП і УАПЦ вже звернулись з відповідними зверненнями до Президента України та Константинопольського Патріархату. Лишилось останнє слово за УПЦ (МП). Чи вистачить у її єпископів волі та любові до України, щоб підтримати церковну незалежність нашої держави? Сподіваємось, що так.​

21.03.2018
На Київщині СБУ викрила посадовців однієї з міських рад на хабарі у 560 тисяч гривень

11.01.2018

СБУ викрила на хабарі посадовця Київської митниці​

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим викрили на хабарі посадовця одного з митних постів Київської митниці Державної фіскальної служби.

Правоохоронці встановили, що державний службовець систематично вимагав у комерсантів та фізичних осіб «відкат» у розмірі п’ятдесят відсотків від суми обов’язкових платежів за розмитнення міжнародних експрес-відправлень, вартість яких перевищувала встановлений законом розмір 150 євро. Протиправний механізм полягав у заниженні реальної вартості товару, внаслідок чого зменшувались надходження до державного бюджету у вигляді митних платежів.

Оперативники спецслужби задокументували черговий факт вимагання зловмисником неправомірної вигоди від приватного підприємця за митне оформлення міжнародного поштового експрес-відправлення партії товарів широкого вжитку.

Співробітники СБ України затримали зловмисника в одному із сіл Бориспільського району Київщини після отримання від підприємця чотириста доларів США.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Посадовцю оголошено про підозру в скоєнні злочину та затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Тривають невідкладні слідчі дії.​

19.12.2017

За Програмою СБУ «На тебе чекають вдома» суд звільнив колишнього учасника так званої «ДНР»​


22.11.2017
На Київщині СБУ блокувала контрабанду та збут ЛСД
У Київській області співробітники Служби безпеки України блокували контрабанду та збут особливо небезпечного синтетичного наркотика – ЛСД.

Правоохоронці встановили, що організатор наркобізнесу мешканець Ірпння замовляв наркотик з Північної Америки та отримував його через поштові відправлення.

Зловмисник реалізовував «товар» через так звані «закладки», оплата від клієнтів надходила на банківську картку. Для «оптовиків» діяла гнучка система знижок.

Оперативники спецслужби затримали зловмисника в одному з поштових відділень Ірпеня під час отримання чергової посилки з ЛСД.

Під час обшуків його помешкання правоохоронці вилучили ще майже тисячу триста «марок» та записник з «клієнтською» базу.

За цінами «чорного ринку» вартість вилученого наркотику становить понад сімсот п’ятдесят тисяч гривень.

Слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 305 Кримінального кодексу України. Зловмиснику оголошено про підозру в скоєнні злочину та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Триває досудове слідство.

 

22.11.2017

23.10.2017

19.10.2017
СБУ залучила до Програми «На тебе чекають вдома» двох колишніх бойовиків та повернула їх до мирного життя (відео)
Співробітники Служби безпеки України залучили до Програми «На тебе чекають вдома» та повернули до мирного життя колишнього бойовика «ДНР».

Правоохоронці встановили, що мешканця Донецької області у 2014 році бойовики через шантаж та погрози змусили приєднатися до незаконного збройного формування. 

Згодом його доправили на територію Росії до Ростова-на-Дону для проходження спецпідготовки зі снайперської справи.

Після повернення в Україну терористи задіяли його в охороні військових об’єктів, зокрема «генштабу» бойовиків та готелю «Вікторія», де знаходилось російське командування.

Він на власні очі бачив російських офіцерів, які керували діями бойовиків та підтверджує факт направлення і перебування на тимчасово окупованій території 

України російських військовослужбовців з різних регіонів країни-агресора.

Усвідомивши злочинність своїх дій, ставши свідком знущань з боку російських військових, чоловік хотів покинути бойовиків, але був заарештований і залучений 

до робіт з розкрадання промислових об’єктів Донеччини.

Під час перебування в так званій «ДНР» чоловік спілкувався зі своєю матір’ю, яка благала сина повернутися до мирного життя. Як тільки йому вдалося 

втекти від терористів, чоловік повернувся до рідного міста і звернувся до правоохоронних органів.

Слідчі вивчили усі обставини вчинення чоловіком правопорушень та за рішенням суду його звільнено від кримінальної відповідальності.

У Донецькій області за рішенням суду звільнено від кримінальної відповідальності ще одного учасника Програми Служби безпеки України «На тебе чекають вдома».

Мешканець Донеччини у 2014 році, піддавшись обіцянкам терористів, приєднався до незаконних збройних формувань «ДНР». У складі бандформувань чоловік о

блаштовував блокпости, забезпечував контрольно-пропускний режим.

Усвідомивши реалії «русского мира», ставши свідком грабежів і знущань бойовиками над місцевим населенням, він добровільно покинув лави бандформувань. Ч

оловік боявся помсти від своїх колишніх «побратимів» і кримінальної відповідальності за участь у незаконному збройному формуванні, а тому тривалий час переховувався.

Про Програму СБУ чоловік дізнався із засобів масової інформації, він добровільно звернувся із заявою до правоохоронних органів, надаючи допомогу слідству.

Повернувшись до мирного життя, колишні учасники бандформувань упевнені у правильності своїх рішень й закликають інших не боятися та наслідувати їхні приклади.

- See more at: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/4031#.weykMq6u.dpbs​​


13.09.2017
За Програмою СБУ «На тебе чекають вдома» до мирного життя повернулися ще два колишні бойовики (відео)​
Співробітники Служби безпеки України залучили до Програми «На тебе чекають вдома» та повернули до нормального життя ще двох колишніх бойовиків терористичної організації «ЛНР».

Правоохоронці встановили, що двоє чоловіків у 2014 році приєдналися до незаконних збройних формувань так званої «ЛНР» та займалися вербуванням бойовиків до лав бандугруповань. 

Усвідомивши злочинний характер своїх дій, а також розчарувавшись в «ідеалах новоросії», вони залишили бойовиків та тривалий час переховувалися від українського правосуддя на території 

тимчасово окупованого Криму та в Росії.

Дізнавшись про Програму СБУ «На тебе чекають вдома», колишні бойовики прийняли рішення скористатись нею, щоб повернутись до своїх родин. Чоловіки звернулися до СБУ з відповідними заявами, 

в яких повідомили про всі обставини вчиненого ними правопорушення.

Зважаючи на відсутність у їх діях ознак тяжкого злочину, добровільну заяву і сприяння слідству суд звільнив колишніх бойовиків від кримінальної відповідальності, 

передбаченої ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України.

Колишні бойовики закликали всіх, хто продовжує перебувати у рядах незаконних збройних формувань «ДНР/ЛНР», скласти зброю та повернутись до своїх родин.

 - See moreat: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3889#.fP5Ts4yx.dpbs​


15.08.2017
СБУ закликає громадян, що подорожують закордон, бути пильними и не порушувати закон

Служба безпеки України закликає громадян, що подорожують за кордон, бути пильними і не порушувати законодавство приймаючої країни.

Зокрема зросла кількість громадян України, які обманним шляхом залучаються до протиправної діяльності, пов’язаної з незаконним транспортуванням та розповсюдженням наркотичних речовин.

У поточному році на території ОАЕ затримано п’ять українців за звинуваченнями у скоєнні злочинів, пов’язаних з транспортуванням та розповсюдженням наркотичних речовин.

Усі вони під час перебування в Туреччині отримували від невідомих гроші за перевезення в ОАЕ медпрепаратів. Четверо з них очікують на рішення суду, одного – засуджено.

СБ України рекомендує громадянам під час поїздки за кордон уникати спілкування з підозрілими особами та не погоджуватися перевозити будь-які речі або предмети, що вам не належать.

See more at: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3770#.m6O1iMWy.dpbs

 15.08.2017

Для тих, хто вирішив скористатися Прорамою СБУ "На тебе чекають вдома", відкриваються реальні перспективи (відео)

Співробітники Служби безпеки України у рамках Програми «На тебе чекають вдома» повернули до мирного життя двох учасників незаконних збройних формувань.

Мешканка Покровського району Донеччини у 2015 році виїхала з дітьми у Донецьк до колишнього чоловіка.

Відсутність на той час можливості повернутися на підконтрольну Україні територію та засобів для існування змусила її приєднатися до одного з НЗФ.

З часом жінка поновила пошуки можливостей повернутись додому, оскільки не могла більше спостерігати свавілля вихідців з РФ, чимало яких знаходилось у складі бандформування.

Дізнавшись від сестри про Програму СБУ «На тебе чекають вдома», вона вирішила звернутись до українських правоохоронців.

Мешканець Мар'їнського району також приєднався до бойовиків у 2015 році.

Попрацювавши задарма та зазнавши знущань з боку ватажків теругруповання та російських «товаришів по службі», чоловік швидко усвідомив помилковість свого вибору.

Він залишив НЗФ і виїхав до Росії, побоюючись кримінального покарання в Україні.

Але життя на чужині теж виявилося гіршим, ніж очікував колишній бойовик.

Тоді він вирішив шукати шляхи для повернення додому. Від знайомих чоловік дізнався про Програму СБ України та звернувся із заявою до СБУ.

В обох випадках обставини вчиненого перевіряються правоохоронцями. Вони знаходяться вдома, зі своїми родинами та очікують на рішення суду.

Колишні члени НЗФ звернулися до тих, хто вагається повернутись на підконтрольну Україні територію.

Вони закликають їх не вагатись, адже всіх чекають рідні та близькі, матері та дружини.

Не чекає лише час, який працює проти них.

Усього з початку роботи Програми СБУ «На тебе чекають вдома» суд звільнив від відповідальності майже двісті її учасників.

Ще п’ятнадцять – чекають на рішення суду.

Програма «На тебе чекають вдома» ефективно працює. Перед людьми відкриваються реальні перспективи повернення до мирного життя.

Тому інша сторона, виконуючи вказівки російських кураторів, поширює неправдиві чутки про Програму, що нібито призначена виключно для виманювання громадян з окупованих територій.

Навіть більше того, терористи започаткували схожу акцію, не розуміючи, що жодна людина за будь-яких умов не повернеться більше на окуповану бойовиками територію.

- See more at: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3775#.j3yMARH0.dpbs

10.08.2017
Програма СБУ "На тебе чекають вдома" дає шанс повернутись до мирного, цивілізованого жить (відео)

Співробітники Служби безпеки України у рамках Програми «На тебе чекають вдома» повернули до нормального життя колишнього бойовика так званої «ДНР».

У квітні 2014 року мешканець Слов’янська на Донеччині під впливом російської пропаганди приєднався до незаконних збройних формувань.

Вже за кілька місяців він усвідомив помилковість свого вибору,

на власні очі побачивши усі «принади руського міру» та жахливі наслідки діяльності прибічників цієї кремлівської доктрини.

Тому чоловік добровільно вийшов зі складу НЗФ та переховувався на тимчасово окупованих територіях, побоюючись кримінальної відповідальності.

Дізнавшись від знайомого про Програму СБУ «На тебе чекають вдома», він вирішив звернутись до правоохоронних органів.

Обставини наразі перевіряються у рамках кримінального провадження.

Чоловік знаходиться вдома, зі своєю родиною та очікує на передбачене законодавством України звільнення від відповідальності.

Колишній бойовик закликав учасників незаконних збройних формувань так званих «ДНР/ЛНР» припинити протиправну діяльність

та скористатись можливостями Програми СБУ

«На тебе чекають вдома», що дійсно дає шанс повернутись до мирного, цивілізованого життя.

- See more at: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3765#.Ns2rTbz0.dpbs


21.07.2017
Для учасників Програми СБУ "На тебе чекають вдома" відкриваються реальні перспективи (відео)

Лисичанський міський суд Луганської області звільнив від кримінального покарання ще одного учасника Програми Служби безпеки України «На тебе чекають вдома». У 2014 році мешканець Луганщини, повіривши обіцянкам проросійських бойовиків про «світле майбутнє», вступив до лав незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Незабаром чоловік добровільно відмовився від протиправної діяльності та вийшов зі складу НЗФ, оскільки не міг більше знаходитись в оточенні мародерів і бандитів. Довідавшись з Інтернету про можливість повернутися додому за допомогою Програми СБУ «На тебе чекають вдома», він вирішив звернутись до органів влади. 

Написавши заяву про добровільний вихід зі складу так званої «ЛНР», повідомив правоохоронні органи про всі обставини своєї діяльності на користь незаконних збройних формувань та сприяв слідству у дослідженні матеріалів кримінального провадження. Зважаючи на відсутність у його діях складу тяжкого та особливо тяжкого злочину, добровільну заяву та допомогу слідству суд звільнив колишнього бойовика від кримінальної відповідальності. Після отримання ухвали суду чоловік звернувся до учасників НЗФ із розповіддю про реальні перспективи, 

що відкриваються для тих, хто вирішив скористатися Програмою «На тебе чекають вдома».

- See more at: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3710#.BNuFLlk2.dpbs


17.07.2017
Мешканець Луганщини приєднався до Програми СБ України «На тебе чекають вдома» (відео)
Колишній бойовик так званої «ЛНР» повернувся до нормального життя завдяки співробітникам Служби безпеки України та Програмі «На тебе чекають вдома». У червні 2014 року мешканець Лисичанського району Луганщини отримав через соціальну мережу «ВКонтакте» 

пропозицію від бойовиків приєднатися до одного із незаконних збройних формувань. Згодом чоловік усвідомив свою помилку, добровільно залишив лави НЗФ та виїхав до анексованого Криму, де переховувався від правоохоронних органів України. Дізнавшись від своєї матері про Програму СБ України «На тебе чекають вдома», наприкінці червня 2017 року він добровільно повернувся на територію України та звернувся до СБУ. Обставини участі чоловіка у незаконних збройних формуваннях так званої «ЛНР» перевіряються у рамках кримінального провадження. Учасник Програми в оточенні рідних очікує на рішення суду.​


12.07.2017
Програмою СБУ «На тебе чекають вдома» скористалися двоє мешканців Донбасу (відео)
Двоє мешканців Донбасу успішно скористалися Програмою Служби безпеки України «На тебе чекають вдома». Зокрема, у рамках Програми Рівненський міський суд звільнив від покарання 57-річного жителя Донецької області. У 2014 році він потрапив під вплив проросійської пропаганди та приєднався до одного з незаконних збройних формувань. Короткострокового перебування у рядах бандформувань вистачило йому, щоб визнати помилковість свого вибору та усвідомити злочинну суть дій ватажків бойовиків. Тому у травні 2014 року він добровільно вийшов зі складу незаконного збройного формування. У 2017 році чоловік залишив територію Донецької області та прибув на Рівненщину, де за порадою своїх знайомих скористався можливостями програми «На тебе чекають вдома». Зважаючи на відсутність у його діях ознак тяжкого злочину, добровільну заяву і сприяння слідству, суд звільнив колишнього бойовика від кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 258-3 КК України (участь у діяльності терористичної організації). Ще один дезорієнтований російською пропагандою мешканець Донецька приєднався до незаконних збройних формувань так званої «ДНР» у серпні 2014 року. Програмою СБ України «На тебе чекають вдома» вирішив скористатись за порадою дружини, яка зв’язалась з представниками СБУ для отримання більш детальної інформації. Після усвідомлення відповідальності за майбутнє своїх дітей, яким необхідно забезпечити право жити в цивілізованій країні, чоловік зважився звернутися до поліції та написав заяву про добровільний вихід зі складу так званої «ДНР». Наразі він перебуває вдома зі своєю родиною та сподівається на передбачене законодавством України звільнення від кримінальної відповідальності. У своїх відеозверненнях учасники Програми закликають бойовиків без жодних вагань складати зброю, оскільки Програма «На тебе чекають вдома» дозволяє повернути до мирного життя тих, хто добровільно відмовився від участі в діяльності незаконних збройних формувань.
- See more at: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3684#sthash.tpm4jD3Q.dpuf​

10.07.2017
СБУ повернула до мирного життя ще одного учасника НЗФ (відео)​
Співробітники Служби безпеки України у рамках Програми «На тебе чекають вдома» повернули до нормального життя ще одного колишнього бойовика так званої «ДНР». У середині квітня 2014 року, коли розпочалась тимчасова окупація окремих територій Донецької і Луганської областей, мешканець Торецька під впливом проросійської пропаганди вступив до незаконних збройних формувань так званої «ДНР». Залучався до забезпечення контрольно-пропускного режиму на облаштованих терористами «блокпостах». Після початку активних бойових дій та усвідомлення дійсних намірів терористів, чоловік зрозумів, що не зможе заробляти гроші на крові своїх співгромадян. Він добровільно відмовився від протиправної діяльності та вийшов зі складу бандформування. Програмою СБУ «На тебе чекають вдома» чоловік вирішив скористатись за порадою своїх друзів. Після нетривалих вагань зважився звернутися до поліції та написав заяву про добровільний вихід зі складу так званої «ДНР». Наразі чоловік знаходиться вдома зі своєю родиною та сподівається на передбачене законодавством України звільнення від кримінальної відповідальності.

Колишній бойовик закликав усіх учасників незаконних збройних формувань скласти зброю та повертатися до мирного життя.

- See more at: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3680#sthash.rhxxnqDz.dpuf​

Вийшов новий випуск відеодайджесту «СБУ інформує»​
Вийшов новий випуск відеодайджесту актуальних реалізацій Служби безпеки України «СБУ інформує».

https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3681#sthash.9GQew0UY.dpuf​

Попередні випуски ви можете переглянути на сайті СБ України або на каналі Служби в YouTube.


04.07.2017
Мешканець Луганщини скористався Програмою СБУ «На тебе чекають вдома» (відео)​
Співробітники Служби безпеки України у рамках Програми «На тебе чекають вдома» залучили до добровільного складання зброї та повернення до нормального життя колишнього бойовика так званої «ЛНР». З початком тимчасової окупації частини території Луганської та Донецької областей мешканець Лисичанського району, піддавшись обіцянкам сепаратистів, приєднався до незаконних збройних ормувань.

Перебуваючи в рядах бандформувань, він допомагав облаштовувати блокпости, займався господарською діяльністю, залучався до забезпечення контрольно-пропускного режиму. Усвідомивши злочинність та аморальність способу життя ватажків бойовиків, чоловік зрозумів, що саме це є їх пріоритетами в процесі «відродження новоросії». Він добровільно відмовився від протиправної діяльності та, 

боячись кримінальної відповідальності в Україні, виїхав на територію Російської Федерації. Програмою СБУ «На тебе чекають вдома» чоловік вирішив скористатись за порадою своїх друзів та неодноразового перегляду інформації в Інтернеті. Написавши заяву про добровільний вихід зі складу так званої «ЛНР», він повернувся додому, до своєї родини та наразі очікує на передбачене законодавством України звільнення від кримінальної відповідальності. Чоловік закликав усіх тих, хто перебуває в рядах незаконних збройних формуваннях так званої «ЛНР», скласти зброю та, скориставшись можливостями Програми, повертатися до мирного життя.

- See moreat: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3663#sthash.CuCcH0XG.dpuf​​


04.07.2017
СБУ встановила причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A​
Кібератака, що відбулась 27 червня 2017 року на державні установи, об’єкти, фінансового, енергетичного транспортного сектору, а також приватні підприємства за допомогою шкідливого програмного продукту «Petya.A» мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.

За оцінкою Служби безпеки України, зараження було сплановане та здійснено заздалегідь. Воно відбувалось у декілька етапів та стартувало напередодні національного державного свята. Кібератака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників. Насправді ж вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну. Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було метою атаки. Слід відмітити оригінальність та специфічність масштабного вектора зараження, пов’язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення. За даними джерел СБУ за останні роки він зустрічався лише раз під час кібератаки з боку Північної Кореї. Таким чином, основним призначенням вірусу було знищення важливих даних та порушення роботи державних і приватних установ України для поширення панічних настроїв серед населення.

Наявні дані, у тому числі отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України з використанням ШПЗ «TeleBots» та «Blackenergy». Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ.

Служба безпеки України у взаємодії з Національною поліцією, Держспецзв’язку, партнерськими правоохоронними органами, міжнародними антивірусними компаніями та провідними виробниками телекомунікаційного і програмного забезпечення продовжує здійснювати заходи, спрямовані на локалізацію наслідків кібератаки.

Нагадаємо, що СБ України опублікувала оновлені рекомендації щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.

- See moreat: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3660#sthash.FOBAaN17.dpuf​​


07.06.2017
Співробітники Служби безпеки України затримали 

посадовця Київського представництва генерального замовника – 

Національного космічного агентства України за виготовлення та збут амфетаміну.

Правоохоронці встановили, що провідний інженер, який має звання майора, організував у власній квартирі виготовлення амфетаміну та збував його місцевим наркозалежним. Прекурсори для виготовлення психотропу він купував у наркодилерів. Оперативники спецслужби затримали зловмисника поблизу місця проживання в Оболонському районі столиці під час спроби продажу кількох грамів виготовленого амфетаміну. Раніше було задокументовано інші факти реалізації майором наркотиків. Провідному інженеру оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин у великих розмірах, вчинені повторно). Вирішується питання про обрання наркоділку запобіжного заходу.

Триває досудове слідство.​

- See more ​

​25.05.2017
​Василь Грицак: Наша відповідь російській інформаційній агресії ‒ правда, факти, документи
У Києві Голова Служби безпеки України Василь Грицак презентував громадськості перші два томи «Історії спеціальних служб України».
Служба безпеки України, яка відзначила цього року чвертьстолітній ювілей, проходить сьогодні складні етапи реформування 
за стандартами кращих європейських практик. «Тому саме зараз час відкрити і проаналізувати заново ті сторінки історії, 
які пов’язують українські землі, а отже й українські спеціальні служби, із загальноєвропейським контекстом», ‒ наголосив Голова СБУ.

На переконання Василя Грицака, ця книжка має стати застереженням для прийдешніх поколінь, щоб не повторювати помилок, 
які допускалися у минулому, зокрема за радянських часів. «Сьогодні ніхто не може сказати, що українська спецслужба душить когось. 
Такої демократії немає ніде - на сході війна, а у Києві відбуваються багатотисячні мітинги», ‒ зауважив він.

Перші два томи присвячені діяльності вітчизняних спецслужб на теренах нашої держави у ІХ – середині ХVІІ століття 
та часів національно-визвольних змагань 1917– 1921 років. Це результат спільної роботи Служби безпеки України та 
Інституту історії України Національної академії наук у рамках створення багатотомного видання «Спеціальні служби 
України від найдавніших часів до сьогодення».

Дослідники по крупинках знаходили цінні та важливі для сучасності матеріали часів далекої Княжої доби, Козацької 
республіки ХVІІ століття, Української революції 1917–1921 років, дій ОУН і УПА під час Другої світової війни та відразу ж після неї. 
«Щиро дякую авторам, переконаний, що їхня кропітка праця стане важливим елементом загальної історії українського 
державотворення, національно-визвольного й національно-демократичного руху в Україні», ‒ зазначив Василь Грицак.
Більшість документів замовчувалася радянською історією, щоб стерти з пам’яті приклади героїзму й патріотизму українців. 
Ті, які пропускала тоталітарна цензура, повністю перекручувалися у совєцькій трактовці.

Автори книги – відомі українські вчені: директор Інституту історії України академік Національної академії наук України, 
доктор історичних наук, професор Смолій Валерій Андрійович, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України,
доктор історичних наук, професор Сідак Володимир Степанович, член-кореспондент Національної академії наук України, 
доктор історичних наук, професор Котляр Микола Федорович, доктор історичних наук, професор Степанков Валерій Степанович.
Голова Служби безпеки України звернувся до молодих істориків-початківців, курсантів Національної академії СБУ. 
«Ваше світосприйняття не засмічене радянськими міфами, пропагандою – долучайтеся до наукових розвідок, 
шукайте в минулому користь для майбутнього», ‒ закликав Василь Грицак.

За його словами, сьогодні Росія зазіхає на історичну правду інших народів і тим самим плюндрує й власну історію. 
Не наука, а ідеологічні фантазії та марення на історичні теми давно вже стали зброєю у гібридній війні розвʼязаній РФ. 
«Наша відповідь російській інформаційній агресії ‒ правда, факти, документи», ‒ наголосив Голова СБУ.
Колектив авторів продовжить роботу над підготовкою наступних томів «Історії спеціальних служб України». 
«Ми презентували лише перші два томи і це тільки початок. Далі переходимо до найскладнішого часу. 
Загалом планується підготувати п'ять чи шість томів», ‒ зазначив професор Валерій Смолій.

Нагадаємо також, що навесні Служба безпеки України, Громадська рада при СБУ, представники інститутів держави і права, 
історії України, літератури Національної академії наук України, низки архівних і музейних установ підписали 
Меморандум про співпрацю у дослідженні історичних подій державотворення.

 

29.03.2017

СБУ попередила державні збитки на майже 30 мільйонів гривень у районі АТО


Співробітники Служби безпеки України попередили завдання збитків державі на майже тридцять 

мільйонів гривень у районі проведення антитерористичної операції.

Департамент капітального будівництва Донецької облдержадміністрації оголосив тендер на зведення адміністративної будівлі у місті Бахмут. 

Переможцем торгів стала комерційна структура, яка запропонувала найбільш фінансово привабливу пропозицію. 

Під час перевірки поданої документації співробітники спецслужби встановили, 

що бізнесмени «забули» вказати у поданій заявці виконання низки інфраструктурних робіт, передбачених умовами тендеру.

СБ України поінформовала керівництво Департаменту капітального будівництва про виявлені порушення. 

За матеріалами Служби тендерний комітетом відхилив пропозицію переможця торгів.

Прес-центр СБУ України - See more at: https://www.ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3048#sthash.mVmJLxoR.dpuf​
21.03.2017

#СБУ затримала на хабарі у 250 тисяч євро голову однієї з сільрад Київщини

22236.jpg

Голову однієї з сільських рад Бориспільського району Київської області затримала під час отримання хабара 

Служба безпеки України спільно з прокуратурою Києва.


Посадовець вимагав двісті п’ятдесят тисяч євро від представника комерційного підприємства зі сфери 

будівництва та логістики за прийняття позитивного рішення щодо виділення в оренду земельної ділянки площею 4 гектара.


Правоохоронці затримали зловмисника у приміщенні сільської ради після отримання всієї суми хабара.


Тривають невідкладні слідчі дії.
06.03.2017

СБУ викрила багатомільйонну схему розкрадання майна на Південно-західній залізниці​
т.jpg

​​​ Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією викрили у Києві багатомільйонну 
 схему розкрадання майна працівниками Південно-західної залізниці.

 Правоохоронці встановили, що керівники середньої ланки спільно з підлеглими систематично зливали та реалізовували  комерційним структурам паливно-мастильні матеріали, призначені для роботи локомотивів. 

 Щодня зі складів пасажирської станції ділки вивозили майже дві тонни дизельного пального. Щомісячні втрати залізниці, за  висновками профільних експертів, становили один мільйон гривень.

 Оперативники спецслужби затримали сімох працівників залізниці безпосередньо під час відбору палива з локомотивів.
 Пiд час обшукiв у спеціально орендованих ділками для реалізації оборудки складських приміщеннях правоохоронці вилучили  близько чотирьох тонн раніше злитого дизельного пального.

 Наразі відбуваються обшуки в адмiнiстративних будiвлях Південно-західної залізниці та за місцями проживання фігурантів  оборудки.​
 more at: https://www.ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/2874#sthash.Ntj68v7w.dpuf
 

​​

СБУ викрила у Києві механізм нелегальної легалізації іноземців в Україні  


лдо.jpg
 Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури викрили у Києві механізм оформлення підроблених  документіво.jpgдля легалізації нелегальних мігрантів.

 Правоохоронці встановили, що зловмисники налагодили «виготовлення» підроблених державних  документів, печаток та штампів для громадян кількох країн Закавказзя та Близького Сходу, які дозволяли  їм легалізуватися для подальшого переїзду до ЄС.

 Співробітники спецслужби затримали організаторів нелегального бізнесу в Голосіївському районі столиці  при спробі продажу посвідки на постійне проживання в Україні за 2.3 тисячі доларів США. Під час обшуків  за місцем проживання зловмисників та в офісі однієї з туристичних фірм, оперативники спецслужби  вилучили понад п’ятдесят підроблених печаток різних установ, значну кількість фальшивих документів та  бланків.

 Перевіряється причетність до оборудки працівників правоохоронних органів.
 Відкрито кримінальне провадження за ст. 332 Кримінального кодексу України.

 Триває досудове слідство.​​​
Голова СБУ оприлюднив докази втручанн​​я та фінансування Росією дестабілізації ситуації в Україні

 
Голова Служби безпеки України Василь Грицак під час спільного брифінгу з Генеральним прокурором України Юрієм Луценком оприлюднив докази втручання та фінансування Росією​ дестабілізації ситуації в країні. СБ України перехопила розмови офіційного представника т.зв. «Міністерства закордонних справ «ДНР» Костянтина Долгова зі співробітником російських спецслужб Олександром Чуліндіним, який детально інструктує «протеже» щодо організації акцій протесту до річниці Революції гідності. «Ключові настанови росіян традиційні – зробити красиву картинку для пропагандистських сюжетів, посіяти паніку та створити атмосферу недовіри до української влади», ‒ прокоментував запис Василь Грицак. За його словами СБУ зафіксувала численні контакти представника російських спецслужб з громадянами України. «Червоні прапорці для цих людей нами розставлені», ‒ підкреслив Голова Служби.
 
​Під час брифінгу Василь Грицак оприлюднив переговори російських кураторів з групою громадян України, деякі з яких є помічниками народних депутатів та лідерами громадських організацій. Записи доводять фінансування російськими спецслужбами штучних ініціатив федералізації України, створення так званих спеціальних економічних зон, виборності губернаторів та керівників регіональних правоохоронних органів, відновлення економічних зв’язків з Росією та надання російській мові особливого статусу. «Російські куратори хочуть створити враження недієздатності української влади та нав’язати своє бачення державного устрою нашої країни», ‒ вважає він.
 
Проплачені агенти Кремля просувають ці наміри відразу за двома напрямами: на рівні окремих регіонів, через депутатів обласних, місцевих та районних рад, і на загальнодержавному ‒ через Верховну раду України. Вони організовують форуми, круглі столи, конгреси з прийняттям підсумкових звернень до Верховної Ради та Президента України для створення ілюзії масової підтримки ініціатив та здійснення політичного тиску на владу. «Ми нікого не звинувачуємо, але сподіваємося, що громадяни здатні аналізувати ситуацію, зрозуміють звідки, ким і через кого генеруються подібні ідеї», ‒ наголосив Василь Грицак.
 
Генеральний прокурор України підтвердив, що всі записи демонструють з дозволу суду. «Всім, хто побачив себе, пізно знищувати докази. Я раджу їм звернутися до правоохоронців з відповідною заявою та співпрацювати зі слідством», ‒ підкреслив Юрій Луценко.   

Прес-центр СБ України - See more at: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/2788#sthash.QUdFa1Rj.dpuf​
Представництво СБУ у м. Славутичі:

Центральна площа 7 (будівля виконкому),
кабінет № 414
e-mail: ssu@slav.gov.ua,
т. 044-234-54-33 (чергова служба відділу по ЧАЄС ГУ СБУ у Києві та Київській області),
Дні прийому: понеділок, середа, п'ятниця, субота.​