Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини Славутича
​Текстовий варіант інтерв'ю міського голови від 21 червня
22.06.2022


Як здійснювати продаж-купівлю лисичок в умовах воєнного стану, адже у прикордонній зоні забороно ходити до лісу?
В цьому році я б не радив ходити до лісу по гриби, через наявні заборони відвідування прикордонної зони, лісів, берегової лінії. Не наражайте себе на небезпеку.
Коли розпочнеться навчальний процес?
Ми готуємось до нового навчального року. Проведено обстеження однієї із шкіл з метою облаштування зручностей в укритті. Щодо старту навчального року, розглядається дві дати: 1 вересня і 1 серпня. Якщо стартуємо 1 серпня, зможемо зимові канікули зробити довшими, бо є певні загрози у проведенні опалювального сезону. Наразі триває прийом документів для зарахування першокласників до школи. Рекомендую для першачків обрати школу №2, бо вона більш облаштована для навчального процесу, але вибір залишається за батьками.
Коли почнуть працювати басейни?
Фактично завершена реконструкція басейну «Дельфін», залишилось провести пусконалагоджувальні роботи. У басейні «Лазурний» необхідно заправити теплові насоси, які були встановлені. Кошти в міському бюджеті на це передбачені. Але існує заборона витрат коштів на капітальні видатки, це стосується обох басейнів, тому все зупинилось. Ці платежі не може здійснити Київська ОВА так і міський бюджет. Сьогодні капітальні видатки можливі на зруйновані будинки, які постраждали від військової агресії або на забезпечення критичної інфраструктури, а ми не можемо назвати басейни критичною інфраструктурою. Ми розуміємо, що територія на Дніпрі закрита і басейн був би популярним. Завдання стоїть перед керівником КП УФКСТ, щоб знайти механізми запуску басейну «Лазурний». З «Дельфіном» важче, бо замовник – Київська ОДА .
Як Славутич готується до опалювального сезону?
Регулярно спілкуємось на рівні Мінрегіону щодо завершення та підготовки до опалювального сезону, бо практично всі міста накопичили борги за газ і є бачення держави, що в цьому році різницю в тарифах буде погашено за рахунок державного бюджету. Нагадаю, що минулий опалювальний сезон ми починали з того, що був меморандум між державною владою, місцевою владою та НАК «НАФТОГАЗ» щодо проходження опалювального сезону і незміни тарифів. І різниця в тарифах, яка виникла, мала б компенсуватись за рахунок місцевих бюджетів, за рахунок того, що ми отримали більшу частку ПДФО, ніж раніше. Раніше громади отримували 60%, в цьому році – 64%, ці 4% мали покрити різницю в тарифах. Але враховуючи військове вторгнення, місцеві бюджети просіли так само, як і державний. Тому різниця в тарифах буде погашена за рахунок державного бюджету, це суттєво покращить наші взаємовідносини з Нафтогаз Трейдинг, компанією, що постачала газ у минулому опалювальному сезоні.
А наступний опалювальний сезон має ризики газопостачання в цілому. Ми точно отримаємо на 10% менше газу, ніж витратили минулого року. Українське видобування не забезпечує стовідсоткову потребу газу для країни. Також, військові дії ведуться достатньо близько до місць видобування газу, що може спричинити пошкодження інфраструктури і припинення його накопичення на певний час.
Тому важливий момент – заміщення газу альтернативною енергетикою. У нас є діюча котельня компанії «Екоенергогенерація», введено в експлуатацію ще одну котельню, але цього не вистачить, щоб забезпечити нас теплом в повній мірі. Відпрацьовується кризовий сценарій при відсутності газу. Котельні заготовляють деревину. Є добра новина. У нас є ТЕЦ на деревині, там з’явився інвестор у вигляді дочірнього підприємства НАК НАФТОГАЗ. Ведуться перемовини, щоб вийти на меморандум про те, що вони готові вкласти кошти, щоб принаймні до нового року запуститись у тепловому режимі.
Розглядається можливість не збільшення тарифів. Але в контексті альтернативної енергетики знову повинні бути компенсатори, тому що з наявним тарифом 1620 грн за гігакалорію бізнес працювати не буде, бо деревина коштує дорожче, треба доплачувати. Хто буде доплачувати, – питання залишається відкритим.