Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини Славутича
Славутицької міської філії Київського обласного центру зайнятості інформує
16.10.2020

 

За 9 місяців 2020 року послугами Славутицької міської філії Київського обласного центру зайнятості (далі – центру зайнятості) скористались 1197 осіб, з яких 970 мали статус безробітного. Серед зареєстрованих безробітних 50,2% становили жінки; 47,5% – молодь віком до 35 років; 23,4% – соціально вразливі громадяни, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Надання послуг державною службою зайнятості сьогодні максимально наближене до громадян за допомогою інтернет ресурсів. Це можливість створити на нашому порталі за посиланням dcz.gov.ua персональний кабінет шукача роботи і роботодавця, це всеукраїнська база даних вакансій і резюме шукачів роботи, це освітній портал, який пропонує навчальні курси для населення і роботодавців, це он-лайн реєстрація безробітних за допомогою порталу Дія.

В умовах карантину, з березня по серпень 2020 року, соціальні послуги з працевлаштування надавались славутичанам в режимі он-лайн, а процедура реєстрації безробітних була максимально спрощена - статус безробітного надавався особам за їх особистою заявою з першого дня реєстрації без вимог до наявності підходящої роботи.

З 13 серпня 2020 року відновлений прийом громадян у приміщенні центру зайнятості з дотриманням санітарних норм, встановлених чинним законодавством на період дії адаптивного карантину.

Незважаючи на карантинні обмеження, за дев’ять місяців 2020 року за сприяння міського центру зайнятості були працевлаштовані 473 особи, з яких 306 мали статус безробітного. До тимчасової зайнятості були залучені 60 осіб, 30 безробітних підвищили кваліфікацію за направленням центру зайнятості.

         За дев’ять місяців 2020 року 126 роботодавців надали до центру зайнятості 756 вакансій, 451 з яких укомплектовані. На ринку праці м. Славутича актуальними були вакансії в торгівлі та громадському харчуванні, у сфері інформаційних технологій, державного управління, в житлово-комунальному господарстві, на виробництві, в освіті, в медицині, на будівництві,  в деревообробці, тощо.

         Роботодавцям м. Славутича з числа малого і середнього бізнесу, які  під час карантину не звільняли своїх найманих працівників і зберегли робочі місця, але вимушені були зупинити чи скоротити свою діяльність, а також фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами, відповідно до ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» надавалася допомога по частковому безробіттю на період карантину. Таким чином на підтримку малого бізнесу м. Славутича під час карантину було виплачено 420 тис. грн. допомоги по частковому безробіттю на 168 осіб.

За дев’ять місяців 2020 року безробітним, зареєстрованим у міському центрі зайнятості, було виплачено 16266,0 тис. грн. допомоги по безробіттю, (у тому числі 68,4 тис. грн. – на організацію підприємницької діяльності. Середньомісячний розмір  допомоги по безробіттю за дев’ять місяців 2020 року склав 5154 грн., що на 552 грн. більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Як і раніше, в подальшому діяльність центру зайнятості буде спрямована на реалізацію заходів щодо сприяння зайнятості населення та підвищення мотивації безробітних до праці; залучення громадян до самозайнятості;  стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць; сприяння працевлаштуванню соціально вразливих категорій громадян; професійне навчання та підвищення кваліфікації безробітних; профорієнтаційну роботу з молоддю.

 

 #Інформація#соціальніпослуги#інтернетресурси#підбіркадрів 

#працевлаштування#роботавумовахкарантину​