Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини по Україні
Про утворення і ліквідацію районів
20.07.2020

Олексій Чернишов про прийняття проекту Постанови 3650: Цим рішенням ми відкриваємо для України можливості для завершення децентралізації і нові перспективи розвитку громад та регіонів

17 липня Верховна Рада України ухвалила в цілому проект Постанови «Про утворення і ліквідацію районів». Відповідне рішення підтримали 238 народних депутатів.
Під час виступу у Парламенті Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що проект Постанови Верховної Ради України «Про створення та ліквідацію районів» розроблено відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, реалізація якої здійснюється з 2014 року.
«Хочу також підкреслити, що без формування територіальної основи громад і районів, процес завершення децентралізації стане неможливим. Нам випала відповідальна місія створити нову систему адміністративно-територіального устрою України, яка відповідає сучасним вимогам та європейським стандартам. Цим рішенням ми відкриваємо для України можливості для завершення децентралізації і нові перспективи розвитку громад та регіонів», – наголосив він.
12 червня 2020 року Урядом затверджено 1470 громад, що завершило формування базового рівня, тоді як питання оптимізації субрегіонального рівня – це компетенція Парламенту.
«Реформа адміністративно-територіального устрою зробить управління країною більш дієвим та ефективним. Так, місцеве самоврядування має перейти від декларативного формату до фактичного, а територіальна організація влади – наблизити країну до європейського вектора, про який ми так багато говоримо на всіх рівнях та якого прагне Україна», – зазначив Олексій Чернишов. Міністр також наголосив, що європейські партнери України позитивно оцінили і вітали рішення Комітету про схвалення цієї Постанови.
Проект Постанови № 3650 передбачає утворення в 24-х областях та Автономній Республіці Крим 136 нових районів і ліквідацію існуючих 490 районів та визначає, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.  Згідно з документом, вибори депутатів районних рад районів, ліквідованих згідно з цією Постановою, не проводяться, а ліквідація та утворення районів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей проводиться після повернення цих територій під загальну юрисдикцію України.