Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини Славутича
​Про головне із засідання Славутицької міської ради
26.06.2020


26 червня у Кіноконцертному комплексі відбулась чергова сесія Славутицької міської ради, на яку прибули 19 депутатів.

На початку сесії міський голова вручив сертифікат якості міжнародного стандарту  системи управління якістю ISO 90001:2015 Центру надання адміністративних послуг. Після перевірки, європейські експерти німецького концерну TUV NORD Group зробили висновки, що ЦНАП відповідає всім вимогам системи якості. І за результатами роботи  є другим в Україні.

Інформацію, яка безпосередньо стосується життя громади, надав міський голова Юрій Фомічев.

- «Covid-19 змінив наше життя. В Україні на сьогодні вже більше 1000 хворих і динаміка погіршується. У Славутичі 6 підтверджених випадків. Загалом на самоізоляції знаходиться 30 осіб.

На цьому тижні відпрацювала комісія Держпродспоживслужби Київської області. Маємо декілька протоколів, поки що з попередженнями. Прикро, що славутичани нехтують запобіжними заходами, тому акцентую особливу увагу на дотриманні всіх карантинних норм. Ми повинні зупинити динаміку захворюваності у Славутичі», - зауважив міський голова.

Про використання коштів від будівництва ЦСВЯП

- У цьому році ми очікували близько 400 млн грн на реалізацію соціальних програм по трьом регіонам, по факту маємо лише 60 млн грн. Виділення коштів призупинилось, 60 мільйонів розподілені між прилеглими до Сховища територіями (Славутич, Іванківський, Поліський райони). Цього року Департамент регіонального розвитку КОДА розпочинає реконструкцію кладовища, проведено тендер, визначається підрядник. Також визначено підрядника на реконструкцію труби центральної котельні. На міському стадіоні розпочато роботи по заміні покриття футбольного поля. Підключається електроживлення на промисловому майданчику зони інвестування. На жаль, випадають всі інші об’єкти, на які ми виділяли кошти на розробку проєктно-кошторисної документації, по деяким визначені підрядники, проведені торги. Але ні дорога на Якір, перехрестя по пр. Ентузіастів, ні дорога вздовж Єреванського і Чернігівського кварталу поки що робитися не буде, тому прийняте рішення, розпочати ямковий ремонт по цим об’єктам. Очікуємо на фінансування  об’єктів у другому півріччі.

- Ми включились у роботу щодо розробки пропозицій та внесення змін до Загальнодержавної програми по зняттю з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Для цього створена робоча група із залучення фахівців Чорнобильської АЕС та інших інституцій. Для нас зняття з експлуатації – це питання №1.

- Розглядається питання закріплення  за Славутичем експлуатації ЦСВЯП . Це наші робочі місця і одночасно розвиток зони відчуження.

- Цікавий проєкт - «малі модульні реактори» та науковий хаб, який створюється у зоні відчуження. Сьогодні актуальне питання,  що робити з фондом зняття з експлуатації українських електростанцій? Наразі він існує у вигляді відрахувань до державного бюджету, стоїть питання, щоб цей фонд працював окремо, не мав інфляційних ризиків та управлявся міжнародними фондами. Славутичу цей напрямок також цікавий, тому ми пропонуємо місто для розміщення штаб-квартири тих організацій, які будуть управляти фондом зняття з експлуатації.

Районування

- Кабінет Міністрів затвердив Постанову з пропозиціями щодо районування України. В цьому адміністративно-територіальному устрої, Славутича на мапі Київської області не залишилось, ми з’явились на мапі Чернігівської області. Поки що це лише проєкт. Я переконаний, що такі зміни повинні відбуватись через внесення змін у Закон України. Але, якщо Законом будуть нехтувати, ми будемо звертатись до міської ради підтримати позицію звернення до суду. Не можна вирішувати долю міста без згоди на це його жителів, для цього повинна відбутися професійна дискусія.

Далі депутати розглянули питання порядку денного. Після багатогодинних дискусій були внесені зміни до Програми розвитку охорони здоров`я міста Славутича на 2020 рік та Програми місцевих стимулів для працівників охорони здоров`я міста Славутич на 2020 рік. Додатково з місцевого бюджету виділено майже 3 млн грн для  медичних працівників.

Також були внесені зміни до низки місцевих програм, бюджету міста.

Дано старт новим ЕСКО-контрактам. Проведено закупівлю на послуги з енергосервісу на зовнішнє освітлення.  Переможцем визначено ТОВ «КИЇВЕСКО». Проект планується реалізувати у цьому році, передбачається заміна 447 світильників магістрального освітлення на енергозберігаючі.    

Звіти комунальних підприємств будуть обговорені депутатами у режимі онлайн.