Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини Славутича
Впевнені кроки співробітництва
12.06.2019

Зразком партнерських і дружніх відносин є співпраця міст Славутича та Айзкрауклє. За  три роки напрацьовано багатий, корисний, взаємовигідний українсько-латвійський досвід у питаннях співпраці органів місцевого самоврядування,  громадських організацій.  

Три обміни делегаціями, тільки у цьому році, свідчать, що є постійна зацікавленість сторін у розвитку партнерства у напрямку культури, освіти, молодіжної політики, туризму.

Сьогодні делегація представників органів місцевого самоврядування міста Айзкрауклє та громадської організації Союз «Чорнобиль» Латвія провела  у виконавчому комітеті Славутицької міської ради зустріч з ветеранами профспілкової організації Чорнобильської АЕС. 
 
Міський голова Юрій Фомічев та Голова міської думи Айзкрауклє Леонс Лідумс підтвердили важливість встановлених дружніх відносин, що активно розвиваються вже на рівнях структурних підрозділів органів місцевого самоврядування. 

На зустрічі обговорили питання соціального захисту чорнобильців. Про   роботу профспілкової організації ветеранів Чорнобильської АЕС, що нараховує 720 учасників, розповіла голова організації Лідія Клімова. Про діяльність Союзу «Чорнобиль» Латвія повідомив віце президент  Марис Шопс. Сьогодні ця організація опікується більш 4 тисяч учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, з яких 3,5 тисяч є інвалідами 1-3 групи. 
 
Програма перебування латвійської делегації у Славутичі передбачає відвідування Чорнобильської АЕС та міста Прип’ять, музею міста Славутича  і дитячого садочку «Маріте». Відбудуться і робочі зустрічі у відділі культури, національностей та релігій, управлінні захисту населення. Пройдуть і перемовини щодо участі міста Славутича у програмі ЄС «Європа для громадян».