Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини Славутича
ЦСССДМ виповнюється 25 років
15.03.2019

16 березня центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виповнюється 25 років!
    У 1994 році за рішенням виконавчого комітету з метою надання соціальних   послуг молоді, було створено міський Центр соціальної служби для молоді.
Спочатку Центр був структурним підрозділом відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Славутицької міської ради. З жовтня 2002 року в Центрі створюється спеціалізована служба соціальної підтримки сім’ї «Родинний дім», основними завданнями якої став соціальний супровід неблагополучних сімей, прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу. До співпраці  залучалися педагоги, психологи, лікарі.
У лютому 2005 року міський центр соціальних служб для молоді перейменовано на міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Розпочинається  надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки. 
З 1994 року по 2012 рік вносились зміни до положення центру, різноманітними ставали і напрямки в роботі, і категорії населення. Для розв’язання актуальних соціальних проблем сім’ї, дітей та молоді створюється школа волонтерів, служба «Телефон довіри», консультативний пункт при жіночій консультації та консультативний пункт в міському підрозділі кримінально-виконавчої інспекції, а до роботи залучалися благодійні сім’ї, громадські організації, суб’єкти господарювання.
 Центр здійснює і соціальний супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах (в тому числі, сімей, що постраждали від насильства), прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, дітей які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників. Ведеться соціальний патронаж молоді, яка відбувала покарання, здійснюється робота по соціальній реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, а також осіб з числа дітей, які виховувались в інтернатних закладах. З 2014 року надаються соціальні послуги учасникам АТО та їх сім’ям та внутрішньо переміщеним особам.
 Вже традиційними стали  міський конкурс для дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе», «День добра», «День Дитини», весняне свято «Рідна матінко моя», «День батька», а також акції до Всесвітнього Дня захисту дітей, профілактична акція До Всесвітнього дня без тютюну «НІ палінню», та боротьби зі СНІД «Скажи СНІДУ-НІ!», святкові різдвяні вітання дітей із сімей, які перебували в складних життєвих обставинах, дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, благодійний обід з нагоди Дня Святого Миколая, організований Свято-Іллінською парафією та інші.
У рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Здорові міста» ведеться робота з формування здорового способу життя.
З 1994 по теперішній час керівництво Центром здійснювали директори:
 Івахненко Олена Михайлівна (1994-1995); Нікітенко Лариса Михайлівна (1995-2000);  Сердюк Ніна Петрівна (2002-2013);  Божок Алла Іванівна (2013-по теперішній час).
У 2016 році Центр стає Комунальним закладом «Славутицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». За час роботи 1025 сімей, що потрапили в складні життєві обставини, перебували на обліку Центру, а під соціальним супроводом знаходились 305 сімей.
На сьогодні з відкритим серцем і доброю душею у відділі соціальної роботи центру  працюють 6 фахівців із соціальної роботи: Людмила Лутченко,  Ірина Алімпієва, Ірина Козинець,Лілія Удовенко, Наталія Кравець, Анна Ситенок, очолює відділ Любов Житник. Працівники Центру бажаються славутичанам бути здоровими, соціально захищеними і завжди  готові прийти на допомогу щоб вислухати, підтримати і допомогти.