Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини Славутича
​Україна потребує нового закону про вільні економічні зони
11.02.2019

8 лютого у Інституті «Вільних Економічних Зон» Павла Климця відбувся круглий стіл «Інструмент ВЕЗ в Україні заради розвитку регіонів та окремих галузей», присвячений перспективам розвитку регіонів, місцевих громад і окремих галузей економіки.

Учасниками Круглого столу стали народні депутати, керівники органів місцевого самоврядування та державних адміністрацій, представники органів центральної влади і бізнесу. На заході був присутній і міський голова Славутича Юрій Фомічев.

Підбиваючи підсумки заходу міський голова зазначив, що майже 20 років тому Спеціальна економічна зона (СЕЗ), дала можливість на той час монопрофільному місту, із зупиненими енергоблоками Чорнобильської АЕС, залучити інвестпроекти, диференціювати економіку та уникнути соціальних потрясінь.
Як показує досвід західних сусідів, сучасні інструменти створення привабливих умов для залучення інвестицій (Вільні економічні зони, індустріальні парки, кластери) дають можливість для регіонального розвитку, що є особливо актуальним для України в контексті децентралізації.

Наприкінці заходу, присутні винесли пропозицію про зміну базового закону про СЕЗ, зокрема, в частині можливості їх створення за рішенням місцевої влади.

А вже у понеділок, на апаратній нараді з керівниками структурних підрозділів, міський голова дав доручення начальнику управлінню економіки вивчити питання щодо вільної митної зони та можливості її відкриття у місті.


 ​