Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини Славутича
​Увага банківське шахрайство!
11.02.2019

Шановні славутичани, будьте уважні, почастішали випадки шахрайства з банківськими картками. Шахраї щоразу придумують нові способи викачування грошей.

За останніми даними Вам телефонують з невідомого номера і просять підтвердити авторизацію натиснувши будь-яку цифру. Також надсилають смс повідомлення з інформацією, що Ваша картка заблокована і проханням терміново передзвонити на вказані номери телефонів.

Для того, щоб уберегти себе від шахрайства нагадуємо:

По-перше, пам’ятайте, що співробітники банку не мають права зв'язуватися з клієнтом по телефону і уточнювати його особисті дані. Паролі та інша інформація від банку – це секретна інформація. Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.

Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили і представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку і передзвоніть на номер гарячої лінії, який вказаний на картці для уточнення. Всі дзвінки, які надходять з банку клієнту, зберігаються в історії контактів з клієнтом.

Не варто встановлювати на карту ПІН-код, який складається з цифр, що йдуть підряд, а також свою дату народження, тому що подібні комбінації легко підібрати. Не рекомендується захищати всі свої платіжні картки одним і тим же ПІН-кодом. І головне: ПІН-код необхідно запам'ятати або зберігати окремо від платіжної картки в місці, не доступному для сторонніх осіб.
Будь-який власник пластикової картки банку повинен усвідомлювати, що завжди існує дуже великий ризик того, що саме він стане однією з жертв обману і потрапить у тенета шахраїв. Однак, якщо уважно ознайомитися з головними прийомами злочинців, то ризик того, що ви потрапите в неприємну ситуацію, буде набагато нижчий.​