Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини по Україні
Президент разом із учнями столичного ліцею “Наукова зміна” офіційно дав старт революційній програмі Міносвіти
05.09.2018

Перед киянами, в прямому ефірі, з трансляцією на мультимедійний екран, одночасно відкрили ще кілька оновлених шкіл по всій Україні: в Одесі, у Вінниці, на Львівщині і на Донеччині. Глава держави заявив – освіта для нього - пріоритет, і кожен навчальний заклад, від садочка до університету має поступово ставати настільки сильним, щоб створювати конкуренцію європейським. 

Нова школа, нові правила, нові можливості - українські учні, незалежно від регіону, цьогоріч вчитимуться за новою системою. В ній буде більше інтерактиву, розваг і новітніх технологій. 

 Петро Порошенко заявив: «Витрати на освіту - це не є видатки бюджету, це є інвестиції в майбутнє держави. І нарешті за останні чотири роки ми все ближче і ближче підходимо до чіткого розуміння цієї істини. Сьогодні особливий день. Особливий, тому що першокласники в перший раз ідуть уже за програмою нової української школи, ідуть в 12річку.

Освіта стає інтерактивною, освіта стає такою, що уже маленькі учні точно будуть мати можливість найактивніше спілкуватися і обмінюватися досвідом зі своїми колегами з Європейського союзу. І це є наслідком того, що знов-таки за останні роки ми зробили і ратифікували угоду про асоціацію, стрімко наближаючись і повертаючи нашу країну в єдину родину європейських народів»


Учні ліцею змогли на власні очі побачити, як стартували інші оновлені школи ще в чотирьох регіонах України на великому мультимедійному екрані в прямому ефірі. Символічним Глава держави назвав відкриття школи у Добропіллі, що на Донеччині.

 Президент сказав: «Школа, яка зараз відкривається в донецькій області, є нашою відповіддю на дії агресора. Ми відновлюємо інфраструктуру Донбаса, ми будуємо нові дороги, ми будуємо нові школи і дитячі садки, і лише сьогодні в Україні відкрито 25 нових і глибоко модернізованих шкіл. Це є демонстрація нашого пріоритету»

Учні ліцею також поділилися з Президентом своїм баченням реформи освіти. І запросили його оглянути навчальні класи. Київський ліцей “Наукова зміна” - в десятці кращих шкіл України. Тут шанують нові технології і люблять експерименти. Тож Петро Порошенко вирішив зробити відповідний подарунок 3Д принтер для комп'ютерного класу. Школярі вирішили надрукувати на ньому український герб.

За чотири роки в Україні запустилося і пройшло крізь глибоку модернізацію понад 60 шкіл. Причому, майже половина з них стартували цього року. Новий освітній простір  з яскравими функціональними меблями, інтерактивними дошками, спеціальними конструкторами і різним приладдям рік за роком зявлятимуться і у решті шкіл України, незалежно від того, в селі вони чи в місті. При цьому “розумними” будуть навіть стіни - нові заклади вже будують з енергоефективних матеріалів з використанням дизайнерських рішень, проводять вай-фай і готують інклюзивні класи для спільного навчання особливих дітей. В Міносвіти вже підбили першу статистику - в школах, де стартувала нова програма, на третину скоротилися прогули і покращилися результати учнів.​