Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Новини Славутича
Славутич солідарний із містами Японії
06.08.2018


Щороку, 6 серпня у місті Хіросіма та  9 серпня у парку Миру міста Нагасакі проходять Церемонії миру, що присвячуються роковинам пам’яті жертв атомного бомбардування. У далекому 1945 році американські бомбардувальники скинули атомні бомби на ці японські міста. У Хіросімі, по різним оцінках, під час зриву та протягом декількох років, загинуло до 140 тисяч людей, у Нагасакі біля 80 тисяч.

Останні роки між Славутичем, Хіросімою, а особливо з Нагасакі  налагоджені партнерські стосунки, проведено  низку культурних заходів,
відбувся обмін дитячими Герніками, організовані виставки окіагарі кобоші.
Значну допомогу  в організації цих подій у Славутичі надає наш добрий друг Ватанабе Мінору, координатор проекту окіагарі кобоші. Саме при його сприянні, 26 квітня до Славутича  приїздив безпосередній свідок радіаційного опромінення у Нагасакі Іхара Тойокадзу. У Японії є спеціальний термін «хібакусі» – так називали людей, які вижили після атомних бомбардувань Хіросіми та Нагасакі.  Сьогодні у світі пан Іхара виконує почесну місію Посла Миру. Зворушливо, що саме у день Чорнобильської катастрофи, він був поряд із славутичанами, продемонстрував свою солідарність із усіма, хто пережив Чорнобильське лихо.

У  трагічні дні для японського народу,  колектив  Центру розвитку дитини організував  акцію у знак солідарності з японськими містами. Маленькі славутичани  зробили своїх журавликів, і одночасно отримали  від дітей Нагасакі   символи миру. Славутич солідарний з Хіросімою. Славутич солідарний із Нагасакі. Славутич за мир.
 
Дійсно, наші країни і міста географічно знаходяться так далеко один від одного, та незважаючи на значну відстань, ми маємо багато схожого:  пережиті випробування, спільну позицію у прагненні миру на Землі та звільнені планети від ядерної зброї. І без перебільшення, виконуємо  особливу місію в світі – аби вся світова спільнота якомога більше знала про наслідки ядерного лиха.


Хіросіма 6 серпня 2018

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=LqlWtvRryvM