Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Перший турнір серед учасників АТО
04.04.2017

​​Перший турнір серед учасників АТО

 

Першого квітня в спорткомплексі «Олімпієць» відбулися ігри першого турніру з міні-футболу серед учасників АТО. Організаторами виступили соціально-психологічний центр, який зараз спеціалізується на реабілітації воїнів АТО і учасників бойових дій та відділ у справах молоді та спорту Славутицької міської ради.

 

Говорить директор СПЦ Віктор Одиниця: «Ідея турніру народилася на основі програми щодо соціалізації учасників АТО. Надаючи хлопцям, які повернулися з зони АТО, психологічні консультації, ми відзначили, що це, як вони самі про це говорять, не дуже їм і треба, головне, щоб держава виконала свої обіцянки. Ми ж розуміли, що психологічна допомога хлопцям все ж потрібна, як потрібна людям, що потрапили в екстремальні ситуації. У хлопців проходить переоцінка різних цінностей, вони інакше оцінюють дружбу, вірність. Коли вони повертаються додому, то багато не відразу адаптуються до того, що відбувається вдома, у мирному житті. Працюючи над програмою соціалізації учасників АТО у зовнішньому середовищі, ми стали проводити заходи, де беруть участь і діти, члени сім'ї, побратими по зброї, однополчани, учасники АТО з інших міст і областей. Ось так і народилася ідея цього турніру з міні-футболу, в якому беруть участь чотири команди зі Славутича, Ріпок та Чернігова. Скажу відверто, що бажаючих було значно більше, ще були заявки з Прилук, Ніжина, Бахмача, Любеча, але ми поки що, зважаючи на те, що цей турнір перший, зупинилися на чотирьох командах. Я думаю, що турнір вдався, це помітно і за відгуками його учасників, і по реакції глядачів, і висловлюванням суддівської колегії».

 

На урочистому відкритті турніру на честь Всесвітнього дня здоров'я був присутній міський голова Юрій Фомічев, який після гімну України, вітаючи учасників, сказав: «Це виконання Гімну я можу порівняти тільки з «Євро – 2012», коли на стадіоні «Олімпійський» в Києві весь стадіон, 70 тисяч людей, встав, і всі добровільно, без указки, співали гімн своєї держави. І зараз це сталося тут, заради держави, заради її єдності та миру в країні. Я бажаю вам гарного настрою, прекрасних, незабутніх емоцій. Зазвичай бажають нехай переможе найсильніший, а я скажу: «Нехай переможе Україна», щоб ми, зрештою, перемогли в цьому протистоянні, щоб ми отримали довгоочікуваний мир. Слава Україні!».

 

Всіх тих, хто загинув у зоні АТО учасники турніру вшанували хвилиною мовчання.

 

У першому матчі зустрілися учасники АТО Славутицької військової частини № 3041 і ветерани АТО з Ріпок. У впертій боротьбі матч закінчився з нічийним результатом 2:2. У другому матчі зустрілися команда з Чернігова та представники Славутицької громадської організації «Учасників АТО і ветеранів УБС міста Славутича». Незважаючи на підтримку вболівальників, славутичани програли матч 0:12. Завершився турнір зустріччю двох славутицьких команд, де перемогли ветерани АТО з військової частини № 3041.

В результаті ігор перше місце завоювали ветерани АТО з Ріпок, їм і дістався оригінальний кубок. На другому місці учасники АТО з військового підрозділу № 3041 (Славутич), третє - у команди з Чернігова. Усі призери отримали медалі та командні грамоти. Був відзначений і кращий гравець турніру, яким став Сенченко Сергій з Чернігова.

 

Суддя, який провів суддівство матчів турніру Олександр Шестопал, висловив побажання, щоб цей турнір став традиційним, адже подібні турніри просто необхідні, так як вони піднімають настрій, згуртовують хлопців, додають здоров'я. Його слова підтримали головний суддя змагань – суддя першої категорії Вадим Зуй та секретар змагань – суддя національної категорії Олександр Ступа.

 

Микола БЕРЕЗКІН​