Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Cлавутицька міська громада
Славутич серед переможців
22.03.2017

​​Славутич серед переможців

Проект USAID Ukraine - USAID Україна «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» оголосив результати конкурсу по відбору міст та об’єднаних територіальних громад, яким буде надана підтримка у впровадженні бюджету участі. Серед переможців конкурсу й Славутич. Одним із основних завдань проекту ЗМФІ–II є підвищення рівня залучення громадян до процесу прийняття управлінських рішень з розподілу коштів міських бюджетів на реалізацію пріоритетних проектів розвитку  у 15  містах, вибраних на конкурсній основі.

Міські ради міст-переможців запроваджують механізм залучення громадськості до бюджетного процесу, що у світі поширений під назвою «Бюджет участі».

 

Бюджет участі – це відкритий діалог між міською владою та мешканцями міста щодо розподілу частини міського бюджету жителями шляхом подання ними проектів, спрямованих на підвищення комфортності проживання у місті, та їх відбору шляхом відкритого голосування. Проекти, які найбільше підтримують мешканці, будуть реалізовані за рахунок бюджету міста.

 

Проект ЗМФІ-ІІ надає містам підтримку:

·       методологічну, що полягає у розробці методології та концепції бюджету участі;

·       технічну - шляхом розробки, надання та впровадження електронної системи бюджету участі  «Громадський проект», та супроводження її функціонування протягом першого року формування та реалізації бюджету участі в кожному з партнерських міст. Розробник системи - ГО "SocialBoost";

·       промоційну, що включає роботу з  громадськістю щодо популяризації та практичній реалізації бюджету участі, а саме: проведення навчальних семінарів, інформаційно-роз’яснювальної роботи з громадськістю, заходів для поширення інформації щодо можливостей бюджету участі серед жителів міст, розповсюдження інформаційних матеріалів. Для цього завдання Проект на конкурсних засадах відібрав чотири неурядові організації, що допомагають обраним містам у популяризації бюджету участі. Зазначену роботу виконують: ГО «Нова ЕНЕРГІЯ» (Харків), ГО «Інститут регіонального розвитку» (Львів), ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» (Черкаси) та Подільська агенція регіонального розвитку (Вінниця).

Детальніше на сайті проекту http://www.ibser.org.ua/news/rezultaty-konkursu-po-vidboru-mist-yakym-bude-nadano-pidtrymku-u-vprovadzhenni-byudzhetu​