Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Міжнародна співпраця
 

 wpIspolkom_petrovi4 - page_3lvl_top

 
 

 wpIspolkom_petrovi4 - page_3lvl_l

 

 

 Редактор вмісту ‭[3]‬

 
 ​Ініціатива Європейського Союзу «Мери за економічне зростання   »

 

Конкурс Програми Європейського Союзу

в рамках Східної регіональної програми дій Європейського інструменту сусідства для муніципального розвитку


Переможець конкурсу - Грантовий Проект Європейського Союзу у м.Славутичі

«План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

Снимок экрана 2018-10-31 в 17.55.22.png

Термін реалізації: 2018 - 2020 роки (28 місяців)


Виконавці:

Виконавчий комітет Славутицької міської ради

Міська громадська організація «Лабораторія малого бізнесу»


Загальний бюджет: 850 050 Євро

Внесок Європейського Союзу - 650 000 Євро (76,47%)

Внесок місцевого бюджету - 200 050 Євро (23, 53%)


Головна ціль:

Створити умови для економічного зростання міста Славутича.


Спеціальні цілі:

1.      Налагодити партнерські стосунки з навколишніми громадами для спільного економічного розвитку.

2.      Створити комплексну інфраструктуру для розвитку бізнес-середовища.

3.      Покращити інвестиційний клімат та розширити доступ до фінансування.


Очікувані результати:

1.      Створено механізм економічного розвитку Славутицького регіону - налагоджено співпрацю з 7 територіальними громадами Чернігівської області та розроблено План економічного розвитку.

2.      Створено нормативно-правовий інституційний механізм для підтримки та розвитку бізнес-середовища - створено службу з правового захисту суб’єктів бізнесу та інформаційно-консультаційну службу сервісів «Єдине вікно» з використанням сучасних електронних сервісів.

3.      Створено Інноваційний індустріальний бізнес-парк для суб’єктів підприємництва, в тому числі початкового бізнесу, інтелект-бізнесу, жінок та молоді.

4.      Проведено бізнес-навчання для працівників підприємств та організацій, бюджетних установ, демобілізованих учасників АТО, жителів регіону, в т.ч. молоді та жінок.

5.      Створено механізм діалогу влади та громадськості Славутицького регіону - розроблено Концепцію «Громада - головний інструмент розвитку регіону», створено систему інформування громадськості щодо економічного розвитку та ходу реалізації Проекту через місцеві, регіональні, міжнародні ЗМІ.

6.      Створено інформаційний портал для залучення зовнішніх інвестицій до Славутицького регіону.

7.      Створено Фонд фінансової підтримки інновацій та початкового бізнесу.


Команда з реалізації 
проекту м.Славутич​

Контактна особа: Шевченко Віктор Васильович - перший заступник міського голови
Shevchenko.V@slav.gov.ua​


 

РЕАЛІЗАЦІЯ ГРАНТОВОГО ПРОЄКТУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ "ПЛАН МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ: СЛАВУТИЧ - ДРАЙВЕР РОСТУ ВІДКРИТОЇ ТА ВІЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ"
2018-2019 роки


Драйвер-Звіт 2019-часть 1 (1).jpeg
Драйвер-Звіт 2019 - часть 2.jpeg


                           СЛАВУТИЧ ПРЕЗЕНТУВАВ ГРАНТОВИЙ ПРОЄКТ ЄС"ПЛАН МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ:

                                                     СЛАВУТИЧ-ДРАЙВЕР РОСТУ ВІДКРИТОЇ ТА ВІЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ"

4 грудня відбулася зустріч керівників грантових демонстраційних проєктів, що впроваджуються в рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання», з працівниками Представництва ЄС в Україні, керівником проєкту в Україні Олександром Цепко та експертами проєкту.

IMG_1684.jpeg         IMG_1683.jpeg

IMG_1682.jpeg         IMG_1673.jpeg

  Громади презентували хід впровадження своїх креативних проєктів в сфері економічного розвитку, поділилися успіхами та досвідом, а також обговорили проблемні питання. Від фахівців ЄС, громади отримали корисні поради щодо подальшого успішного впровадження проєктів.

Більше інформації про грантовий проект ЄС на сайті Славутицької міської ради:

http://e-slavutich.gov.ua/…/Inte…/SitePages/SlavutychEU.aspx


Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі

#M4EG #M4EG_Ukraine

#M4EG_PioneerProjects

#СлавутичЄС #Розвиток #Меризаекономічнезростання​

Михайло-Коцюбинська об‘єднана громада - регіональний економічний майданчик листопада

 

         27 листопада, в рамках Днів популяризації економічного розвитку, за круглим столом «Розвиток підприємництва. Практичний досвід громад» зібралися представники бізнесу, влади та громади міста Славутича, Любецької, Михайло-Коцюбинської об’єднаних громад та інших громад Чернігівщини, обговорити результати співпраці щодо стимулювання економічного зростання рідного поліського краю.

Фото7.JPG    Фото9.JPG

         Змістовні, а інколи й емоційні, виступи учасників заходу мали об’єднавчу тезу – треба на місцевому рівні стимулювати залучення інвестицій шляхом створення сприятливих умов для бізнесу, організовувати й гарантувати інвесторам безпеку й комфорт ведення бізнесу. Краща промоція для потенційних зовнішніх інвесторів - позитивні відгуки інвесторів, які вже працюють на території громад, - сказав Сергій Гарус, голова Іванівської ОТГ.

         Співпраця громад, започаткована у серпні 2018 на Замковій горі історичного Любеча, є надважливою, корисною та цікавою. З того часу ми багато речей робимо разом: працюємо, святкуємо, вболіваємо, радіємо успіхам та намагаємось допомагати один одному. Співпраця надихає нас на нові проекти і звершення.

         Спільно ми провели більше 40 навчальних, культурних, спортивних, економічних заходів, створили Інвестиційний портал громад та сформували амбітні плани на майбутнє.

         Прямуємо разом до економічного зростання!

         Далі буде… 

Виконавчий комітет Славутицької міської ради висловлює щиру подяку Ніні Ворох, в.о. Михайло-Коцюбинського селищного голови та Сергію Хоботні, голові Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, за активну участь та професійну організаційну підтримку заходів Днів популяризації економічного розвитку.

 Захід відбувся в рамках в рамках грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», на виконання Меморандуму про співпрацю між містом Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами та увійшов до низки заходів Європейського тижня підприємництва, ініційованого Представництвом Європейського Союзу в Україні.

 

Інформація про грантовий проект ЄС на  сторінці проекту у мережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/slaveudev/

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі

#M4EG #M4EG_Ukraine

#M4EG_PioneerProjects

#СлавутичЄС #Розвиток #Меризаекономічнезростання​

]


Дні популяризації економічного розвитку

«Майстерня підприємництва. Розпочни та вдосконалюй свій бізнес!»

в Михайло-Коцюбинській об’єднаній територіальній громаді

Ініціатива ЄС «Мери за економічне зростання»

в рамках реалізації заходів грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

 

23-24 листопада пройшли Дні популяризації економічного розвитку, спрямовані на підвищення рівня бізнес-освіченості мешканців міста Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської об’єднаних громад.

Тренінг «Розпочни свій бізнес» для підприємців-початківців та тих, хто планує розпочати власну справу, надав змогу прорахувати ефективність омріяного бізнесу та опрацювати власний бізнес-план, а тренінг «Фінансова ігротека для школярів» у форматі квесту допоміг виявити бізнес-здібності, сформувати фінансову грамотність й бізнес-мислення нашої молоді.

Фото6.jpg        Фото 5.jpg


Навчальні програми, які модерувалися професійними тренерами, проходили у цікавій командній формі ділових ігор, практичних завдань, дискусій та отримали схвальні оцінки від учасників, які отримали корисні навички для успішного ведення бізнесу, мотивацію до нових звершень, та зарядили їх наснагою й енергією.

Фото 7.jpg Фото2.jpg

 

Захід відбувся на виконання Меморандуму про співпрацю між містом Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами та увійшов до низки заходів Європейського тижня підприємництва, що ініційований Представництвом Європейського Союзу в Україні.

                            Фото1.jpg
Інформація про грантовий проект ЄС в Славутичі

на сторінці проекту у мережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/slaveudev/

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі

#M4EG #M4EG_Ukraine

#M4EG_PioneerProjects​Учні Любецької школи відвідали Славутич


      На виконання Меморандуму про співпрацю між м.Славутичем та Любецькою об’єднаною громадою була організована поїздка для учнів Любецької школи до міста Славутича.

                         75341233_554475638676576_3674698465687896064_o.jpg


 Гостинно дітей зустріли працівники Палацу дітей та молоді Славутицької міської ради. Показали презентацію діяльності заходу, провели екскурсію по палацу. Учні мали змогу поспілкуватись з членами Молодіжної ради та побачити на сцені незабутнє, надзвичайне дійство, присвячене святу Хеловін. Емоції від побаченого переповнювали любечан.Фахівці від Європейського Союзу в Україні відвідали Славутич

 

30 жовтня у Славутичі відбулася робоча моніторингова зустріч координатора Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання» в Україні Олександра Цепка та координатора сектору Представництва ЄС в Україні Віталії Мудрук з місцевою командою грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону».

Міський голова Юрій Фомічев проінформував гостей про життєдіяльність м.Славутича, його відкритість для співробітництва та налагодження конструктивних ділових зв’язків з інвесторами, представниками ділових кіл. Він окреслив основні перспективні напрямки економічного розвитку міста.

IMG_7054.JPG   IMG_7066.JPG


Про основні аспекти та результати, досягнуті за період реалізації грантового проекту ЄС доповіла менеджер проекту Лариса Нікітенко. За цей час зроблено чимало, а саме: налагоджено співпрацю Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської ОТГ в рамках партнерства «Славутич – Чернігівський регіон», розроблено та реалізовується План місцевого економічного розвитку Славутича, створено веб-сервіси для бізнесу: місцеві адміністративні Е-послуги он-лайн, інвестиційний портал Славутича, створено службу з правового захисту бізнесу, розроблено положення для отримання бізнесом фінансової підтримки, триває безкоштовне навчання за тренінговою програмою «Бізнес навички - інструмент особистісного розвитку» для всіх охочих славутичан тощо.

IMG_7073.JPG      IMG_7193.JPG


Учасники робочої зустрічі також відвідали будівельний майданчик, де споруджується Інноваційний індустріальний Бізнес-парк. Фахівці від Європейського Союзу в Україні познайомилися з ходом будівництва об’єкту, мали розмову з Дмитром Галенко, директором компанії-підрядника - ТОВ «Буденергомонтаж», обговорили проблемні питання, які виникають у процесі будівництва.

IMG_7185.JPG


Фахівці від Європейського Союзу в Україні в цілому позитивно оцінили роботу славутицької команди, надали фахові консультації та корисні поради щодо успішної реалізації проекту ЄС, спрямованого на покращення інвестиційної привабливості Славутича та прискорення місцевого економічного розвитку.

 


 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі

 ​


Михайло-Коцюбинська об’єднана територіальна громада

 

Дні популяризації економічного розвитку

Міжрегіональний форум

«Розвиток підприємництва – запорука успіху громади!»

в рамках реалізації заходів грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

 

08-09 жовтня в Михайло-Коцюбинській об’єднаній громаді пройшов потужний захід – Міжрегіональний Форум «Розвиток підприємництва - запорука успіху громади», присвячений питанням підтримки розвитку підприємництва в громадах та впровадження механізмів підвищення їх інвестиційної привабливості.

На початку заходу пролунали щирі вітання та побажання успіхів в сфері економічного розвитку від в.о. голови М.Коцюбинської ОТГ Ніни Ворох, першого заступника міського голови м.Славутича Віктора Шевченка та голови Любецької ОТГ Сергія Пінчука.

IMG_6835.JPG   72574118_424692248220719_5943040229949571072_n.jpg


В формі панельних дискусій, із залученням фахових експертів, представників органів влади та бізнесу, відбулося обговорення актуальних питань ролі підприємництва в розвитку громад, можливостей, які мають підприємці, проблем, які їх турбують, та, відповідно, шляхів їх вирішення.

В пленарній частині, яка пройшла в перший день Форуму, взяли участь експерти проекту FORBIZ, представники Офісу розвитку малого та середнього підприємництва/SME.DO, Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області.

Перший заступник міського голови м.Славутича Віктор Шевченко презентував досягнуті на даний час результати реалізації грантового проекту Європейського Союзу, які вже позитивно впливають на покращення загального економічного стану Славутича, а директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергій Хоботня представив конкретні кроки, що здійснюються для підтримки підприємництва в Чернігівській області.

IMG_6856.JPG       IMG_6843.JPG


Крім того, в дискусії взяли участь безпосередньо підприємці Михайло-Коцюбинської громади, які розповіли про проблеми та виклики, з якими вони стикаються, а також бачення щодо розвитку підприємництва та надали пропозиції щодо конкретних дій на рівні громад, регіонів, держави. Був презентований і один з найуспішніших кейсів залучення інвестицій в громаду - створення та діяльність потужного підприємства з виготовлення зернових пластівців під торговою маркою Добродія ТМ.

 

В рамках заходу також було охоплено молодь Михайло-Коцюбинської громади. Учні 10-11 класів місцевої гімназії вчилися себе презентувати, складати міні бізнес-проекти та планували майбутнє своєї громади.

На другий день Днів популяризації учасники мали змогу безпосереднього відвідати місцеві підприємства, поспілкуватись з підприємцями та наочно ознайомитись з успішними практиками започаткування та розвитку медично-реабілітаційного, туристичного бізнесу та меблевого бізнесів в Михайло-Коцюбинській громаді.

Дні популяризації економічного розвитку також акцентували увагу учасників на підприємцях, які невтомно, наполегливо шукають можливості для розвитку бізнесу. Ці люди щодня багато працюють, намагаються вижити в існуючому несприятливому бізнес-середовищі, і незважаючи на все, їм це вдається. Саме вони, розвиваючи свій бізнес та створюючи робочі місця, роблять нашу країну кращою.

Резюмуючи цей захід можна зробити висновок, що Меморандум про співпрацю між м.Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами став ефективним інструментом партнерства для стимулювання економічного розвитку громад.

На високому європейському рівні Дні популяризації організували Михайло-Коцюбинська громада, Виконавчий комітет Славутицької міської ради та Агенція регіонального розвитку Чернігівської області.

Добра традиція проведення Днів популяризації економічного розвитку успішно триває.

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​ПРЕС-АНОНС

 

Михайло-Коцюбинська об’єднана територіальна громада

 

Дні популяризації економічного розвитку

Міжрегіональний форум

«Розвиток підприємництва – запорука успіху громади!»

 

8-9 жовтня 2019 року відбудуться Дні популяризації економічного розвитку в Михайло-Коцюбинській об’єднаній територіальній громаді на виконання Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» та Меморандуму про співпрацю між м.Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами.

В рамках Днів популяризації економічного розвитку міжнародними та українськими експертами буде презентовано європейську та національну політику у сфері економічного розвитку, обговорено стан розвитку підприємництва в громадах Чернігівської області, діяльність структур підтримки бізнесу та інвестиційні можливості Михайло-Коцюбинської об’єднаної громади тощо.

Також учасники заходу матимуть змогу поспілкуватись з місцевими підприємцями та ознайомитись з успішними практиками започаткування та розвитку аграрного та туристичного бізнесу в Михайло-Коцюбинській об’єднаній громаді.

Організатори: Михайло-Коцюбинська селищна рада об’єднаної територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області, виконавчий комітет Славутицької міської ради та Агенція регіонального розвитку Чернігівської області.

 

З детальною програмою заходів можна ознайомитись за посиланням https://mkocubynska-gromada.gov.ua/news/1570100161/.

 

Запрошуємо зацікавлених осіб до активної участі!

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​СЛАВУТИЧАНИ, ДОЛУЧАЙТЕСЬ! Триває навчання в рамках реалізації грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер відкритої та вільної економіки регіону».

Черговий тренінг відвідали працівники виконавчого комітету на чолі з міським головою Юрієм Фомічевим.

Славутичани, долучайтесь!

Контактний телефон: 3-00-11*191 (Іван Величковський)                        
  IMG_1099.JPG            IMG_1098 (1).JPGКРОК ДО СТВОРЕННЯ СПРИЯТЛИВИХ УМОВ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

   На черговому засіданні виконавчого комітету Славутицької міської ради затверджено умови перебування (Положення про умови перебування.docxПоложення про умови перебування) підприємців на території Бізнес-парку та умови надання поворотної фінансової допомоги суб’єктам інноваційного та початкового бізнесу.

Створення Бізнес-парку, в складі комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку», покликано стати додатковим стимулом залучення інвесторів до Славутича та впровадження інноваційних технологій у виробничій сфері, а Фонд фінансової підтримки інноваційного та початкового бізнесу, в складі Славутицького міського фонду підтримки підприємництва, підтримуватиме найкращі підприємницькі бізнес-ініціативи.

 

Заходи проводяться в рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону». Більш детально можна ознайомитись на сайті «Славутицька міська рада» за посиланням  

 Команда з реалізації

проекту ЄС м.Славутич​


ТРИВАЮТЬ РОБОТИ З БУДІВНИЦТВА БІЗНЕС-ПАРКУ В МІСТІ СЛАВУТИЧ​               


IMG_0954.jpeg

IMG_0956.jpegІсторична та культурна спадщина, як чинник економічного розвитку

 

ДНІ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

В ЛЮБЕЦЬКІЙ ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

в рамках реалізації заходів грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

 

Місце, де оживає історія! Саме таким місцем є Любецька земля - осердя Київської Русі, де 16-17 серпня 2019 року вдруге проведено Дні популяризації економічного розвитку в сфері туризму, що зібрали більше 500 учасників з Чернігівської та Київської областей.

Туристичний потенціал Любецького краю вразив учасників заходу, які пройшли по новому історико-екологічному туристичному маршруту: Спасо-Преображенський храм - печери св.Антонія - історико-архітектурний музейний комплекс «Древній Любеч» - анімаційна екскурсія по історичному центру Любеча та саду графа Милорадовича з відомим туристичним гідом Ервіном Міденом - екологічна стежка до озера з дивовижними краєвидами Нижній Болгач в с.Малинівка.

IMG_0747.jpg

Фестиваль слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь» в смт.Любеч захопив своїм колоритом та насиченістю заходів. У містечку майстрів гостей вітали народні умільці та місцеві підприємці. Гості фестивалю познайомились з туристичним потенціалом Любецького краю та духовною спадщиною Любеча, прийняли участь у підписанні Меморандуму про партнерство між Любецькою селищною радою та Лоєвським райвиконкомом з Республіки Білорусь та театралізованому дійстві «Древня фортеця» на Замковій горі. Гості отримали насолоду від концертної програми творчих і самодіяльних колективів, а також від силової шоу-програми від Федерації Богатирів України.

Дні популяризації економічного розвитку, організовані Любецькою селищною радою Ріпкинського району Чернігівської області спільно з виконавчим комітетом Славутицької міської ради та фахівцями з реалізації грантового проекту ЄС, стали наочною демонстрацією та додатковим інструментом просування ресурсного туристичного потенціалу Любецького краю.

Добра традиція проведення Днів популяризації економічного розвитку успішно триває.

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​Важливо бути конкурентним на ринку праці!

 

В сучасних економічних умовах, найважливішим ресурсом у світі є людина, її освіта, навички, компетентність, комунікабельність, креативність та вміння працювати в команді. Успішні компанії тому й успішні, що приділяють багато уваги розвитку людського потенціалу шляхом проведення навчань для своїх працівників.

Саме тому, протягом липня-серпня поточного року, за дієвою підтримкою Славутицького міського центру зайнятості було проведено 3 тренінги «Бізнес навички - інструмент особистісного розвитку» для славутичан, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

IMG_0510.JPGIMG_0515.JPG

Учасники тренінгу мали змогу ознайомились з основами ведення бізнесу, успішними тактиками продажу, принципами раціонального управління часом, ефективної комунікації тощо. Тренінги проходили у цікавій формі ділових ігор, виконання практичних завдань, обговорень та дискусій, які модерувалися професійним тренером.

Впевнені, що отримані нові знання допоможуть усім активним учасникам тренінгів стати більш конкурентними на сучасному ринку праці, а деяких взагалі змусять замислитись над започаткуванням власного бізнесу.

 

Заходи відбувались в рамках грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону».

 

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​


ПРЕС-АНОНС

Любецька об’єднана територіальна громада

Дні популяризації економічного розвитку

ІСТОРИЧНА ТА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА, 
ЯК ЧИННИК ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

16-17 серпня 2019 року відбудуться Дні популяризації економічного розвитку в Любецькій об’єднаній територіальній громаді на виконання Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» та Меморандуму про співпрацю між м.Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами.
В рамках Днів популяризації економічного розвитку буде презентовано туристичний потенціал Любецького краю, новий дивовижний туристичний маршрут, проведено тренінг «Можливості розвитку туризму в громаді», анімаційна екскурсія та майстер-клас. На фестивалі «Київська Русь» працюватиме містечко майстрів, народних умільців та місцевих підприємців, виступатимуть аматорські колективи бойових єдиноборств й слов’янської культури тощо.
Організатори: Любецька селищна рада Ріпкинського району Чернігівської області та виконавчий комітет Славутицької міської ради.
З детальною програмою заходів можна ознайомитись за посиланням https://liubech-gromada.gov.ua/news/1565613677/

Запрошуємо зацікавлених осіб до активної участі!

Команда з реалізації 
грантового проекту ЄС
в м.Славутичі​

ЕНЕРГІЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА - УСПІХ ГРОМАДИ

 

ДНІ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

В ЛЮБЕЦЬКІЙ ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

в рамках реалізації заходів грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

 

9-10 серпня 2019 року Любецькою селищною радою Ріпкинського району Чернігівської області спільно з виконавчим комітетом Славутицької міської ради та фахівцями з реалізації грантового проекту ЄС вперше проведено Дні популяризації економічного розвитку в аграрній сфері, в яких прийняло участь більше 200 учасників з міста Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської об’єднаних громад.

IMG_0539 (1).jpgУчасників та гостей даного заходу щиро привітав голова Любецької селищної ради Сергій Пінчук, який зазначив, що Любецька громада завжди відкрита до співпраці та зацікавлена у впровадженні нових ініціатив, що сприяють економічному зростанню.

Тарас Молочко – директор регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області презентував діяльність Центру підтримки підприємництва та основні напрямки обласної програми розвитку малого і середнього підприємництва. Керівники Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Василь Жук та Андрій Бардаков. презентували можливості сільськогосподарської кооперації, що є основою економічного росту громади. Юлія Стельмах - спеціаліст сектору економічного розвитку та інвестицій Любецької громади презентувала результати конкурсу на розробку логотипу громади.

IMG_0543.jpg

Гості зі Славутича, перший заступник міського голови – Віктор Шевченко подякував за тісну співпрацю та висловив впевненість в подальшому економічному розвитку партнерських громад, директор Фонду підтримки підприємництва - Анна Вершигора розповіла про практичне впровадження програм підтримки підприємництва за сприянням міської влади, директор комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» - Арина Старовойтова провела он-лайн презентацію інвестиційного порталу «Славутич-Чернігівський регіон», а досвідчений тренер - Віктор Одиниця провів надзвичайно цікавий та корисний тренінг «Бізнес навички - інструмент особистого розвитку».

IMG_0573 (1).jpg  IMG_0639.jpg

Учасники також завітали «на гостини» до села Тараса Шевченка, де працювало містечко майстрів, проведено арт – тренінг для маленьких мешканців громади «Щаслива родина-щаслива громада», креативні конкурси серед підприємців та мешканців громади «Найсмачніший вареник» та «Кращий крафтовий виріб» та організовано пізнавальну екскурсію на елеватор агро-фермерського підприємства європейського рівня ТОВ «Шевченка». Дні популяризації завершились урочистостями, в яких прийняли участь аматорські та художні колективи партнерських громад.

Плідна співпраця між громадами, започаткована після підписання Меморандуму про співпрацю між м.Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами успішно триває, а цікава ініціатива проведення Днів популяризації економічного розвитку продовжується та перетворюється на добру традицію.

Наступні Дні популяризації економічного розвитку у сфері туризму в Любецькій об’єднаній громаді відбудуться 16-17 серпня 2019 року одночасно з проведенням фестивалю слов’янської культури «Київська Русь».

Запрошуємо славутичан відвідати ці цікаві та пізнавальні заходи.


        IMG_0622 (1).jpg

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​

0001.jpg

 


ПРЕС-АНОНС


 

Любецька об’єднана територіальна громада

 

Дні популяризації економічного розвитку

ЕНЕРГІЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА - УСПІХ ГРОМАДИ

 

9-10 серпня 2019 року відбудуться Дні популяризації економічного розвитку в Любецькій об’єднаній територіальній громаді на виконання Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» та Меморандуму про співпрацю між м.Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами.

В рамках Днів популяризації економічного розвитку буде презентовано економічний потенціал Любецької об’єднаної громади в аграрному секторі, відбудуться бізнес-тренінги, конкурси та навчання, проведено виставки-ярмарки від місцевих майстрів та підприємців Любецького краю, ознайомча екскурсія на новостворене сільськогосподарське підприємство та багато інших цікавих та корисних заходів соціально-економічного спрямування.

Організатори: Любецька селищна рада Ріпкинського району Чернігівської області та виконавчий комітет Славутицької міської ради.

З детальною програмою заходів можна ознайомитись за посиланням https://liubech-gromada.gov.ua/news/1565009104/.

 

Запрошуємо зацікавлених осіб до активної участі!

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​


67244970_883168805369302_8055877304485675008_o.jpg
67096104_883168815369301_6124625326896054272_o.jpg


УВАГА!

ЕЛЕКТРОННІ БІЗНЕС-СЕРВІСИ - ПІДПРИЄМЦЯМ!

 

В рамках Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», в Славутичі ВПРОВАДЖЕНО 23 СУЧАСНІ ЕЛЕКТРОННІ МІСЦЕВІ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ задля спрощення процедури, зручності, скорочення часу та переліку документів, а також зменшення впливу чиновників на бізнес.

 

Користуймося!!!ЗРУЧНО! ШВИДКО! ПРОЗОРО!Е-послуги.jpg


                                 Славутич – Чернігівський регіон: успішна співпраця триває 

 

В рамках реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» 24 червня 2019 року в Офісі підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради відбувся круглий стіл щодо подальшої співпраці Любецької, Михайло-Коцюбинської ОТГ та м.Славутича.

Участь у заході взяли представники зі сфери економіки, культури, спорту, освіти кожної з громад.

  1. фото_2.jpg 5d1341195f3fd_image_3.jpg

Представники трьох громад обговорили план спільних заходів громад у сфері соціально-економічного розвитку. Так, вже у наступному навчальному році науково-практична конференції учнів «Славутич – погляд у майбутнє» відбуватиметься за участі юних науковців з Любецької та Михайло-Коцюбинської ОТГ.

Далі учасники круглого столу обговорили свої плани щодо проведення Днів популяризації економічного розвитку у громадах. Такий спільний захід вже відбувся у Славутичі у лютому 2019 року, наразі сплановані такі дні у двох інших громадах. Тематика заходів – розвиток регіонального туризму, креативна економіка, фермерство тощо.

Наповнення нового інвестиційного порталу «Славутич – Чернігівський регіон» investslavutych.arr.in.ua – ще одна тема для обговорення. Присутні обговорили ідеї та шляхи його подальшого розвитку та наповнення.

На завершення гості з Любецької та Михайло-Коцюбинської ОТГ подякували за можливість обміну досвідом на базі досвіду Славутича та висловили надію на подальший успішний розвиток започаткованої співпраці трьох громад.

 

Команда з реалізації

проекту ЄС м.Славутич

 

#СлавутичЄС
#МериЗаЕкономічнеЗростання
#Славутич #розвиток


Знайомтеся та користуйтеся!

Інформаційний ресурс: Інвестиційний портал «Славутич-Чернігівський регіон»

         Славутич завжди має амбітні плани, прагне стати платформою для реалізації ідей та ініціатив. Однією з таких об’єднуючих ініціатив став проект ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», завдяки якому у 2018 році підписаний меморандум про співпрацю громад – Любецької та Коцюбинської об’єднаних територіальних громад і міста Славутича.

     Наші громади відкриті до реалізації креативних бізнес-ідей та підприємницьких ініціатив. Об’єднуючою інформаційно-ресурсною промоційною платформою для цього й покликаний стати новий ресурс - Інвестиційний портал «Славутич-Чернігівський регіон», що об’єднує місто Славутич, Любецьку та Михайло-Коцюбинську об’єднані територіальні громади.

      Роботи з розробки порталу виконано в рамках Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» в рамках Ініціативи Європейського Союзу «Мери за Економічне Зростання». Адреса порталу, який має коротку назву «Інвестору»

investslavutych.arr.in.ua

         Цільова аудиторія порталу – це потенційні інвестори та бізнес, а мета – якнайкраще дати інформацію та яскраво продемонструвати інвестиційні, туристичні та бізнес ресурси трьох громад.

Інвестиційний портал - сучасний засіб ефективної взаємодії з інвесторами, який розкриває та просуває інвестиційні можливості громад, а також демонструє сприятливий інвестиційний клімат та ключові переваги територій.

       Ефективне функціонування Інвестиційного порталу сприятиме підвищенню ефективності використання наявних ресурсних можливостей громад, стимулюватиме появу нових інноваційних підприємств, а також активізуватиме громадські ініціативи.

      На порталі ви знайдете інформацію про Славутич, Михайло-Коцюбинську та Любецьку ОТГ. На відповідних сторінках громад є коротка довідка для інвесторів, підприємців, гостей громад двома мовами – українською та англійською.

         Інвестор та підприємець знайде тут інформацію про види підтримки, що може отримати, новини про інвестиційні та промоційні події, що відбуваються в громадах. 
На порталі розміщені інвестиційні паспорти або концепції розвитку громад, де є аналітична база для формування у потенційного інвестора правильного уявлення про інвестиційну привабливість регіону.

      До прикладу, у розділі «Славутич» вже працює каталог, який містить детальну інформацію про більше ніж 250 підприємств міста. Отже кожний, хто шукає собі бізнес-партнера у Славутичі, зможе легко дізнатися про напрямки діяльності конкретного підприємства, адресу веб-сайту, електронної пошти, номер телефону.

      Сторінки «Туристичні можливості» та «Фотогалерея» також у режимі постійного оновлення та вже містять корисну для туриста інформацію про громади, контакти готелів та хостелів, ресторанів та кафе, розважальних локацій. Ця сторінка розроблена з урахуванням побажань гостей та туристів – є необхідна інформація про те, де можна зупинитися, скуштувати смачний обід та розважитися у конкретному населеному пункті. Ця інформація на даний момент в повному обсязі представлена у розділі «Славутич», далі будуть інші громади.

     Інвестиційний портал пропонує можливості для безкоштовного розміщення інвестиційних пропозицій та проектів від громад. Портал – інтерактивний й розроблено таким чином, щоб підприємці або власники певних інвестиційних об’єктів могли самостійно, за умови модерації адміністраторів, розміщувати інформацію про інвестиційні проекти тощо.

    Інтерактивними є сторінки «Інвестиційні проекти» та «Додати проект», адже кожен охочий, фізична чи юридична особа, може долучитися до наповнення інвестпорталу - на сайті є проста форма для додавання інформації про ваші інвестиційні пропозиції та пропозиції оренди.

    На сторінках «Підтримка» та «Контакти» є вся необхідна інформація про послуги для інвесторів, які вже сьогодні готові надавати в Агентстві регіонального розвитку Славутицької міської ради. В Агентстві працює департамент стратегічного розвитку та підтримки підприємництва, де завжди раді надати необхідну інформацію, провести бізнес-тренінг або індивідуальну консультацію.

З усіх питань розміщення інформації на порталі «Інвестору» можна зателефонувати (04579) 2-22-50 або +38 (050) 353 11 35, направити інформацію на адресу slavutich.ofis@gmail.com

 

Команда з реалізації

проекту ЄС м.Славутич​


 
Тренінгова програма «Бізнес навички-інструмент особистісного розвитку»  триває! 
Долучайтеся!
Запис за телефоном 3-00-11*191


Відповідаємо на запитання: БІЗНЕС-ПАРК «СЛАВУТИЧ»
22.05.2019

Після завершення тендерних процедур та визначення підрядника для виконання реконструкції частини будівлі Дорожньо-експлуатаційного управління під Бізнес-парк «Славутич» відбулась виїздна робоча нарада на об’єкті будівництва. 

Телевізійне інтервью з міським головою Юрієм Фомічевим щодо створення Бізнес-парку в м.Славутич планується на наступному тижні.

Просимо задавати свої запитання для міського голови по даній тематиці, в коментарях під  постом, на стрінці facebook "Славутицька міська рада",  до понеділка - 27.05.2019.


Команда з реалізації проекту ЄС в м.Славутич
​​


ПЕРША РОБОЧА НАРАДА ЩОДО БУДІВНИЦТВА БІЗНЕС-ПАРКУ В СЛАВУТИЧІ

 

21.05.2019 між виконавчим комітетом Славутицької міської ради та ТОВ «Буденергомонтаж» був підписаний Договір підряду на виконання будівельних робіт щодо реконструкції частини будівлі Виробничого корпусу дорожньо-експлуатаційної дільниці, що знаходиться на території КП «УЖКГ», під Бізнес-парк «Славутич».

Наступного дня - 22.05.2019, під головуванням міського голови Славутича Юрія Фомічева, відбулася перша виїзна робоча нарада безпосередньо на майбутньому будівельному майданчику.

              IMG_0156.jpeg           IMG_7784 (1).jpg
Присутні на нараді представники виконавчого комітету, технічні фахівці від компанії-проектанта та компанії-підрядника обговорили організаційні та технічні питання початку виконання будівельних робіт.

Приступити до виконання будівельних робіт планується в червні 2019 року.

 

Роботи виконуватимуться в рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

 

Команда з реалізації

проекту ЄС м.Славутич

 ​

 

ВІДКРИТІ ТОРГИ НА БУДІВНИЦТВО БІЗНЕС-ПАРКУ В СЛАВУТИЧІ ПРОВЕДЕНО!

 

Виконавчим комітетом Славутицької міської ради через електронну систему «ProZorro» проведено відкриті торги (аукціон) на закупівлю будівельних робіт «Реконструкція частини будівлі «Виробничого корпусу дорожньо-експлуатаційної дільниці» (приміщення № 28, 29) під Інноваційний індустріальний бізнес-парк «Бізнес-Парк м.Славутич».

За результатами конкурентних торгів вартість закупівлі зменшено на 582,5 тис. грн.

20.jpg

 

Відкриті торги проведено в рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

 

Команда з реалізації

проекту ЄС м.Славутич


СТАРТ ТРЕНІНГОВОЇ ПРОГРАМИ
"БІЗНЕС НАВИЧКИ - ІНСТРУМЕНТ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ"

24.04.2019 в м.Славутичі проведено перший тренінг для працівників бюджетних організацій «Бізнес навички - інструмент особистісного розвитку».
Учасники ознайомились з основами ведення бізнесу та його ключовими елементами щодо мотивації персоналу, успішних тактик продажу, управління часом, ефективної комунікації тощо. 

58376809_2381303935435947_3358666650265059328_n.jpgПрофесійний тренер Віктор Одиниця своєю запальною енергією настільки змотивував учасників на плідну роботу, що за підсумком одноденного навчання в Славутичі народилась нова командна бізнес-ідея. Хто знає, можливо хтось з учасників тренінгу її згодом втілить у життя.
Бажаючі прийняти участь у тренінгу «Бізнес навички - інструмент особистісного розвитку», що будуть проходити до квітня 2020 року, телефонуйте: (04579) 3 -00-11*191 (контактна особа: Величковський Іван - начальник управління економіки та соціально-економічного розвитку міста).

Заходи реалізуються в рамках Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону».                                                                        20190424_130110.jpg


 ПРЯМУЄМО РАЗОМ З ЄС: КРОКИ СЛАВУТИЧА НА ШЛЯХУ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

24–26 квітня 2019 у м.Славутичі відбулася ІV Міжнародна конференція «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2019, в якій взяло участь близько 150 учасників.
В рамках Конференції відбулися відкриті дискусії щодо перспектив науково-практичних досліджень, налагодження співпраці та обміну досвідом щодо зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики, відновлення навколишнього середовища та обрання шляхів розвитку, які ведуть від катастрофи до нового життя. 
IMG_7750.JPG


На фінальній панельній дискусії «Від катастрофи до нового життя», перший заступник міського голови Віктор Шевченко провів презентацію ходу Грантового проекту Європейського Союзу в м.Славутичі «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» на тему - «Прямуємо разом з ЄС: кроки Славутича на шляху до економічного зростання». 


 

ВІДКРИТІ ТОРГИ НА БУДІВНИЦТВО БІЗНЕС-ПАРКУ В СЛАВУТИЧІ!

Виконавчим комітетом Славутицької міської ради оголошено відкриті торги на закупівлю будівельних робіт «Реконструкція частини будівлі «Виробничого корпусу дорожньо-експлуатаційної дільниці» (приміщення № 28, 29) під Інноваційний індустріальний бізнес-парк «Бізнес-Парк м.Славутич», за адресою: Київська обл., м.Славутич, вул.Військових будівельників, 11» відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» через електронну систему закупівель «ProZorro».

                                                                                                   

Презентация квітень.jpgЗАПРОШУЄМО БУДІВЕЛЬНІ КОМПАНІЇ ДО УЧАСТІ!

Інформація за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-04-01-001449-b

Роботи проводяться в рамках Грантового проекту Європейського Союзу в м.Славутичі «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

Команда з реалізації

проекту ЄС м.Славутич

 ​


Новий інформаційний ресурс!

Інвестиційний портал «Славутич-Чернігівський регіон»

https://investslavutych.arr.in.ua/

Громади завжди прагнуть стати платформою для реалізації креативних ідей та підприємницьких ініціатив, і саме цьому покликаний сприяти новий інформаційно-промоційний ресурс - Інвестиційний портал «Славутич-Чернігівський регіон», що об’єднує місто Славутич, Любецьку та Михайло-Коцюбинську об’єднані територіальні громади.

Інвестиційний портал містить наступну інформацію про партнерські громади:

-        історія та ресурси громад на українській та англійській мовах;

-        види підтримки, що може отримати інвестор;

-        новини про інвестиційні та промоційні події, що відбуваються в громадах;

-        контакти в громадах-партнерах.

Крім того, Інвестиційний портал пропонує можливості для розміщення інвестиційних пропозицій та проектів від громад, їх туристичні маршрути та фотогалереї.

Інвестиційний портал - сучасний засіб ефективної взаємодії з інвесторами, який розкриває та просуває інвестиційні можливості громад, а також демонструє сприятливий інвестиційний клімат та ключові переваги територій.

Ефективне функціонування Інвестиційного порталу сприятиме підвищенню ефективності використання наявних ресурсних можливостей громад, стимулюватиме появу нових інноваційних підприємств, а також активізуватиме громадські ініціативи.                    Презентация1.jpg


Роботи виконано в рамках Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону»

 

Команда з реалізації

проекту ЄС м.Славутич​

 


НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ
Варто скористатись

      1 березня 2019 року представники команди з реалізації Грантового проекту Європейського Союзу в м.Славутичі «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» прийняли участь в Бізнес-семінарі від Представництва ЄС в Україні «Участь у європейських торговельних форумах і виставках: можливості для українського бізнесу». 

                       Фото 1 (1).jpg

    Учасники Бізнес-семінару ознайомились з практичними рекомендаціями та порадами експертів щодо обрання результативних заходів для промоції свого бізнесу, способів виходу на зовнішні ринки, застосування навичок самопрезентації та продажу на торговельних виставках, форумах тощо.
Крім того, на заході була презентована електронна система просування товарів та послуг – «Як знайти партнера в Європі». Ця система працює через мережу EEN (Європейська підприємницька мережа), яка є віртуальним торговельним майданчиком для 65 країн, де працює понад 600 бізнес-асоціацій. Мережа містить 2,5 млн. компаній-учасниць, понад 16 тис. технологічних розробок та бізнес-пропозицій. Протягом року через мережу EEN проводиться близько 100 великих заходів для бізнесу, на яких понад 18 тис. компаній-учасниць шукають собі бізнес-партнерів.
За допомогою мережі ЕEN українські підприємці можуть:
- шукати потенційних покупців продукції в ЄС та інших країнах – учасницях EEN;
- розміщувати комерційні замовлення, поширювати/відстежувати комерційні пропозиції;
- шукати та залучати новітні технології з-за кордону;
- шукати інвесторів та партнерів у ЄС та інших країнах – учасницях EEN, в т.ч. для створення спільних підприємств.

Фото 3.jpg           Підприємці можуть подавати заявки та брати участь в мережі EEN через членів Консорціуму EEN – Ukraine. Послуги членів Консорціуму в рамках EEN є безкоштовними.
Корисні посилання щодо мережі EEN:
https://een.ec.europa.eu/
Фейсбук-сторінка Enterprise Europe Network Ukraine https://www.facebook.com/EEN.Ukraine/

Запрошуємо підприємців скористатися новими можливостями для розширення бізнесу!​

Команда з реалізації

проекту ЄС м.Славутич 


Бізнес – генератор розвитку: у Славутичі вперше проведено Дні популяризації економічного розвитку

 

20-22 лютого 2019 року в рамках реалізації заходів Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» у Славутичі вперше проведено Дні популяризації економічного розвитку.

Організаторами Днів популяризації економічного розвитку є команда з реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», виконавчий комітет Славутицької міської ради, КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради, Славутицький міський фонд підтримки підприємництва у партнерстві  з Радою підприємців при міському голові.

Програма заходів Днів популяризації економічного розвитку містила п’ять тренінгових подій (семінари, тренінги та бізнес-ігри) для підприємців, працівників бюджетних установ та громадських активістів, школярів, проведено соціологічні та маркетингові дослідження, підготовлена інформація щодо грантових можливостей, для підлітків та молоді проведені екскурсії на підприємства міста та бізнес-змагання «Славутич-розвиток». Близько 250 з 409 учасників проведених заходів відзначають їх високий рівень організації та користь для налагодження діалогу між бізнесом, владою і громадою з метою формування місцевої політики розвитку підприємництва у регіоні, популяризації економічного розвитку об'єднання територіальних громад «Славутич-Чернігівська область».

Семінар-тренінг «Жінка на ринку праці», що проведений у Славутицькому міському центрі зайнятості, зібрав активних жінок-славутичанок, натомість на тренінг з написання проектних заявок щодо розробки та реалізації спільних економічних та торгівельних проектів, що провів директор Соціально-психологічного центру м.Славутича Віктор Одиниця, завітали як підприємці і громадські активіста зі Славутича, так й їх колеги з Михайло-Коцюбинської ОТГ.

Вдалим практичним експериментом стала ділова бізнес-гра «Відчуй себе підприємцем», яку для працівників бюджетних установ провела голова Ради підприємців при міському голові Валентина Дарнопих: 20 учасників заходу в ігровій формі «вели підприємницьку діяльність», в кінці якої «одержали» прибуток».

Крім того, за участі представників м.Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської ОТГ був проведений круглий стіл «Плануємо Дні популяризації економічного розвитку на 2019 рік» та тренінг-навчання за бізнес-програмою «Бізнес-навички – інструмент особистісного розвитку», який провів експерт Тарас Думенко. Також відбувся кінопоказ у 86:Кіноклуб документальної стрічки «Стів Джобс: хіпі на мільярд доларів»

Важливо, що до Днів популяризації економічного розвитку долучилися близько 60 школярів. Молодь відвідала славутицькі підприємства ТПФ «Влад», ТОВ «Зелена енергія», ПП «Перспектива-Славутич», де познайомилася з особливостями пошиття дитячого одягу, виробництва теплової енергії та крейди. Під час ділової бізнес-гри «Event-агенція або коли робота – свято», яку провела заступник директора Палацу дітей та молоді Богдана Кидиба, старшокласники змоделювали відкриття власного бізнесу, вчилися працювати в команді. 

Вперше були проведені бізнес-змагання «Славутич-розвиток». До участі у змаганнях були запрошені учні 9-11 класів м.Славутича, Михайло-Коцюбинської та Любецької ОТГ. На першому етапі команди юних підприємців подали письмовий опис свого бізнес-проекту, на заключному - три команди-фіналісти презентували свої ідеї поважному журі, у складі якого були перший заступник міського голови м.Славутича, координатор Грантового проекту ЄС Віктор Шевченко, Голова ради підприємців приміському голові, директор Taurus Quadra LTD Валентина Дарнопих, підприємець, співвласник «Дитячої технічної студії» та проекту «Хеппі скул» Олег Соломатін, депутат Славутицької міської ради, підприємець Юрій Репех. У підсумку бізнес-змагань ІІІ та ІІ місце отримали два бізнес-проекти команди Ведильцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області - Дмитро Корисько, Денис Примаченко, Дмитро Ковальчук, керівник Наталія Подаруєва; ІІ місце у команди Славутицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Славутицької міської рад Київської області - Катерина Кравченко, Арсеній Дряпіка, керівник Алла Гапон. І місце отримав бізнес-проект «Мобільний додаток – афіша Славутича» команда депутатів Молодіжної ради «Майбутнє Славутича» Палацу дітей та молоді Славутицької міської ради - Тимур Гісматулін, Денис Ланько, Тетяна Шохіна, керівник Ніна Єрьоміна.

Фіналізував усі заходи 3-й Форум підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону, що пройшов 21 лютого в ресторані «Старий Таллінн». Форум модерувала директор КП «Агентство регіонального розвитку» Арина Старовойтова.

Учасники Форуму отримали експертну інформацію про інструменти підтримки та розвитку бізнесу, грантові та кредитні програми, транскордонні можливості, орендні та земельні відносини, правила розміщення зовнішньої реклами та благоустрою, актуальні послуги ЦНАП, послуги постачання та розподілу електроенергії, про роль реклами і маркетингу, можливості для інвестування в муніципальний енергетичний кооператив та розвиток туризму. Прозвучало 16 експертних виступів. Зокрема, Віктор Шевченко, Зоя Чугай, Сергій Пінчук говорили про перші результати співпраці громад; директор КП «АРР» Арина Старовойтова та директор Славутицького фонду підтримки підприємництва Анна Вершигора презентували онлайн-можливості для інвесторів та підприємців на веб-порталах investslavutych.arr.in.ua та cb-sme.org. Співвласник СТ «Сонячне місто» Андрій Зінченко та технічний директор ДП «Профіт-Хаб» ЧРТПП Ольга Тагієва говорили про демонополізацію ринку електроенергії та перехід на відновлювані джерела енергії. Представники Чернігівської регіональної торгово-промислової палати презентувати напрямки діяльності та актуальні послуги палати, про продажі, грантові можливості та муніципальний туризм розповіли представники «EVO company» Максим Мельник, «Горизонт 2020» Тарас Думенко, Асоціації індустрії гостинності Тарас Іщенко. Фахівці  Славутицької міської ради Сергій Костик, Наталія Величковська, Тетяна Рилова, Дмитрій Баглаєв інформували славутицьких підприємців про новації у сфері архітектури, земельних та орендних відносин, актуальні послуги ЦНАП. 

У вітальному слові учасникам Форуму міський голова Славутича Юрій Фомічев, виконуюча обов’язки голови Михайло-Коцюбинської селищної ради, секретар Михайло-Коцюбинської селищної ради Ніна Ворох, голова Любецької селищної ради Сергій Пінчук підкреслили важливість підприємницької діяльності для сталого розвитку громад. Наприкінці Форуму була прийнята резолюція, яка разом із усіма іншими інформаційно-презентаційними та відеоматеріалами надіслана учасникам заходів Днів популяризації економічного розвитку.

Сподіваємось, що ця започаткована надзвичайно корисна та цікава ініціатива проведення Днів популяризації економічного розвитку стане доброю традицією до її проведення як в місті Славутичі, так і в партнерських, Михайло-Коцюбинській та Любецькій громадах.

 

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі

 ​

ПРЕС-АНОНС


Запрошуємо на 3-й Форум підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону

 

20-22 лютого 2019 року в рамках реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» у Славутичі вперше відбудуться Дні популяризації економічного розвитку.

 

В рамках проведення Днів популяризації економічного розвитку відбудуться соціологічні та маркетингові дослідження, семінари-тренінги, бізнес-змагання для учнів, ділові бізнес-ігри для учнів та працівників бюджетних установ та 3-й Форум підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону.

 

Форум розпочнеться  21 лютого о 16.30 в ресторані «Старий Таллінн» (Талліннський квартал, 1). Телефон для реєстрації 2-22-50, участь є безкоштовною. Реєстраційна форма є також за посиланням https://goo.gl/forms/N0xIsqC8RcwKdi6I2 

 

Ключова інформація, яку отримають учасники Форуму

-          Інструменти підтримки бізнесу - грантові проекти, кредитні програми, співробітництво для розвитку бізнесу, транскордонні можливості.

-          Інструменти взаємодії бізнесу і влади – орендні та земельні відносили, правила розміщення зовнішньої реклами та благоустрою, актуальні послуги ЦНАП

-          Нові можливості для бізнесу – послуги постачання та розподілу електроенергії, роль реклами і маркетингу, сучасні техніки продажів, доступ до нових ринків, можливості для інвестування в муніципальний енергетичний кооператив та розвиток туризму.

Мета заходу – налагодити конструктивний та прозорий діалог між бізнесом, владою та громадою для формування місцевої політики розвитку підприємництва у регіоні та популяризації економічного розвитку об'єднання територіальних громад «Славутич-Чернігівська область».

Організаторами Днів популяризації економічного розвитку є команда з реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», виконавчий комітет Славутицької міської ради, КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради.​ 


НІДЕРЛАНДИ

КРАЇНА - МРІЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ ТА ІННОВАЦІЙ

 

З 10 по 16 лютого 2019 року відбулася навчальна поїздка до Нідерландів в рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання». Країна позитивно вразила та підкорила серця учасників навчальної поїздки з України, Білорусі, Вірменії, Грузії та Молдови не тільки охайністю та якістю доріг, газонів, будинків, транспорту, але й відношенням влади цієї країни до розвитку бізнесу та впровадження інновацій.                                

IMG_4094 (1).JPGНідерланди, де проживають 17 млн. осіб, займає 4-те місце в світі за рівнем щасливості життя її жителів, 5-те місце за рівнем продуктивності, 6-те місце за рівнем конкурентоспроможності, 5-те місце в Європі за рівнем розвитку інновацій та 1-ше місце, як найбільш підприємницька країна.

Нідерланди – це країна тюльпанів, вітряків, смачного сиру та велосипедів. Це невелика європейська країна з високим рівнем життя її мешканців, країна практично без заборон та обмежень, де туристів більше, ніж місцевих жителів.

Учасники навчальної поїздки вивчили передовий досвід муніципалітетів, структур підтримки підприємництва щодо впроваджених та ефективно-діючих механізмів економічного розвитку територій та мали змогу безпосередньо поспілкуватися з представниками бізнесу, які розповіли про особливості започаткування та ведення бізнесу в Нідерландах.

Особливо вразив підхід держави до бізнесу та впровадження інновацій. Головне завдання регіональних та місцевих влад, це – стати регіоном або містом, привабливим для розвитку бізнесу, а рівень успішності розвитку економки вимірюється кількістю створених нових робочих місць. Вважається, що економіку формує не влада, а саме бізнес, і розвиток економіки здійснюється за принципом «Бізнес + Наука, Освіта + Влада».

IMG_4227 (1).JPG

Нідерланди дуже опікуються розробкою та впровадженням інновацій, і переконані, що головною базою для інновацій є знання. Інновації розвиваються та впроваджуються за допомогою освітніх інституцій, держави та бізнесу. Всі дії влади фокусуються на впровадженні інноваційної політики та стимулюванні розвитку інноваційного бізнесу.

Для цього відбувається інвестування в розбудову інфраструктури для бізнесу (будівлі, комунікації тощо), здійснюється пільгове надання будівель представникам бізнесу для інвестування, створюються Фонди фінансової підтримки бізнесу та відбувається тісна співпраця з бізнесом для виявлення його потреб для майбутнього їх задоволення з боку держави та структур підтримки бізнесу. Застосовуються такі дієві інструменти економічного розвитку, як кредитування податків (зменшення податків в пріоритетних секторах), пільгове кредитування інноваційних проектів та фінансова підтримка підприємців-початківців.

Агенції регіонального розвитку – це очі, вуха та руки влади для стимулювання та підтримки економічного розвитку, які надають послуги з промоції ресурсного потенціалу територій, налагодження партнерських стосунків між муніципалітетом, бізнес-компаніями та освітніми організаціями, надають інфраструктуру в користування бізнесу, організовують навчання, здійснюють збір пропозицій щодо провадження інноваційних бізнес-проектів, розробляють бізнес-рішення та шукають фінансування для впровадження бізнес-проектів.

Одним з головних інструментів економічного розвитку є Бізнес-парки або Бізнес-інкубатори із застосуванням принципу WIN-WIN (Наприклад: бізнес отримує будівлю на пільгових умовах, а влада отримує нові робочі місця). Кластеризація бізнесу - це запорука економічного успіху, як компаній так і регіону в цілому.

Політика Нідерландів спрямована на налагодження ефективного та тісного партнерства між муніципалітетами, а Асоціація муніципалітетів повинна бути ефективним посередником в співпраці між державною та місцевими владами.

Нам, звісно, дуже далеко до економічного рівня Нідерландів, але якщо ми усвідомимо, що підприємництво рухає світ, будемо мислити великими інноваційними категоріями та впевнено, крок за кроком, рухатись вперед, то матимемо всі шанси для розвитку і нашої країни.

Особливу подяку хотілося б виразити координаторам Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання» та фахівцям компанії «Екоріс» з Нідерландів, які організували цю навчальну поїздку на високому професійному рівні та доклали зусилля щоб кожен учасник навчальної поїздки отримав корисний досвід економічного розвитку, який може потім втілити в життя у своїй країні.

Лариса Нікітенко, менеджер Грантового проекту ЄС​ЗАПРОШУЄМО НА 3-й ФОРУМ ПІДПРИЄМЦІВ

м.СЛАВУТИЧА ТА ЧЕРНІГІВСЬКОГО РЕГІОНУ​

20-22 лютого 2019 року в рамках реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» у Славутичі вперше відбудуться Дні популяризації економічного розвитку.

    52612833_2062353010486089_4196905835353341952_o.jpg
 
В рамках проведення Днів популяризації економічного розвитку відбудуться соціологічні та маркетингові дослідження, семінари-тренінги, бізнес-змагання для учнів, ділові бізнес-ігри для учнів та працівників бюджетних установ та 3-й Форум підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону.

Форум розпочнеться 21 лютого о 16.30 в ресторані «Старий Таллінн» (Талліннський квартал, 1). Телефон для реєстрації 2-22-50, участь є безкоштовною. Реєстраційна форма є також за посиланням https://goo.gl/forms/N0xIsqC8RcwKdi6I2

Ключова інформація, яку отримають учасники Форуму
- Інструменти підтримки бізнесу - грантові проекти, кредитні програми, співробітництво для розвитку бізнесу, транскордонні можливості.
- Інструменти взаємодії бізнесу і влади – орендні та земельні відносили, правила розміщення зовнішньої реклами та благоустрою, актуальні послуги ЦНАП
- Нові можливості для бізнесу – послуги постачання та розподілу електроенергії, роль реклами і маркетингу, сучасні техніки продажів, доступ до нових ринків, можливості для інвестування в муніципальний енергетичний кооператив та розвиток туризму. 
Мета заходу – налагодити конструктивний та прозорий діалог між бізнесом, владою та громадою для формування місцевої політики розвитку підприємництва у регіоні та популяризації економічного розвитку об'єднання територіальних громад «Славутич-Чернігівська область». 
Організаторами Днів популяризації економічного розвитку є команда з реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», виконавчий комітет Славутицької міської ради, КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради.​

Відкрито реєстрацію на Форум підприємців та інші заходи, що проходитимуть для підприємців 20-22 лютого 2019 року

 

20-22 лютого 2019 року в рамках реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» у Славутичі вперше відбудуться Дні популяризації економічного розвитку.

В рамках проведення Днів популяризації економічного розвитку відбудуться соціологічні та маркетингові дослідження, семінари-тренінги, бізнес-змагання для учнів, ділові бізнес-ігри для учнів та працівників бюджетних установ та 3-й Форум підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону.

Подія в Фейсбук з детальною програмою заходів 
https://bit.ly/2GdyT24 
Зареєструватися на тренінги можна за телефонами 
2-22-50, (050) 353 11 35

Форум в фейсбук з детальною програмою виступів та тематикою дискусій
https://bit.ly/2SBUfvK 
Зареєструватися можна у гугл-формі 
https://goo.gl/forms/LN72BC6fbAI4JMGd2 
або за телефонами 2-22-50, (050) 353 11 35

Організаторами Днів популяризації економічного розвитку є команда з реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», виконавчий комітет Славутицької міської ради, КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради.

#кпарр #розвиток #славутич


ПРЕС-АНОНС

 

20-22 лютого 2019 року в рамках реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» у Славутичі вперше відбудуться Дні популяризації економічного розвитку.

Організаторами Днів популяризації економічного розвитку є команда з реалізації Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», виконавчий комітет Славутицької міської ради, КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради.  

В рамках проведення Днів популяризації економічного розвитку відбудуться соціологічні та маркетингові дослідження, семінари-тренінги, бізнес-змагання для учнів, ділові бізнес-ігри для учнів та працівників бюджетних установ та 3-й Форум підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону.

Мета заходу – налагодити конструктивний та прозорий діалог між бізнесом, владою та громадою для формування місцевої політики розвитку підприємництва у регіоні та популяризації економічного розвитку об'єднання територіальних громад «Славутич-Чернігівська область».


Презентация1.jpg
                                                                            Програма заходів

20 лютого

9.15     Семінар-тренінг «Жінка на ринку праці», Славутицький міський центр зайнятості

11.00  Презентація результатів соціологічного опитування для підприємців «Загальне бачення стану підприємництва у м.Славутич» на веб-сайті arr.in.ua

11.00  Презентація результатів соціологічного дослідження для споживачів послуг «Загальне бачення стану ринку товарів та послуг у місті Славутич» на веб-сайті arr.in.ua

11.00  Презентація результатів маркетингового дослідження «Транскордонні можливості для малого і середнього бізнесу України і Білорусі» на веб-сайті cb-sme.org

11.00  Інформація для підприємців «Грантові можливості для малого та середнього бізнесу» на веб-сайті arr.in.ua

11.00   Тренінг (навчання) написання проектних заявок щодо розробки та реалізації спільних економічних та торгівельних проектів, Офіс підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку»

15.30   Ділова бізнес-гра для старшокласників, Палац дітей та молоді  

16.00   Півфінал бізнес-змагань учнів «Славутич-розвиток» - оцінка бізнес-проектів на підставі публічного захисту, Офіс підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку»

19.00 86:Кіноклуб «Стів Джобс: хіпі на мільйон доларів», Офіс підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку»

19.00  Актуальне відео інтерв’ю «У Славутичі відкрито Офіс транскордонного співробітництва» на ютуб-каналі https://goo.gl/CLFWeY

19.00  Актуальне відео інтерв’ю з підприємцями м.Славутича на ютуб-каналі https://goo.gl/CLFWeY

 

21 лютого

11.00  Ділова бізнес-гра для працівників бюджетних установ, Офіс підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку»

15.00  Екскурсії для учнів 6-8 класів до підприємств міста, ТПФ «Влад», ТОВ «Таурус Квадро», ТОВ «Зелена енергія»

15.00  Круглий стіл за участі представників м.Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської ОТГ «Плануємо Дні популяризації економічного розвитку на 2019 рік», Офіс підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку»

16.30  3-ий Форум підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону (за окремою програмою)

22 лютого

10.00  Навчання за бізнес-програмою «Бізнес-навички – інструмент особистісного розвитку», Офіс підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку»

 

Контактна особа з питань організації та участі у заходах Днів популяризації економічного розвитку – директор КП «Агентство регіонального розвитку» Старовойтова Арина.

Запрошуємо усіх охочих взяти участь у зазначених заходах. Участь є безкоштовною за умови попередньої реєстрації за телефоном 04579-2-22-50, 050-353-11-35.

Електронну реєстрацію для участі у 3-му Форумі підприємців міста Славутича та Чернігівського регіону Форумі відкрито до 20 лютого 2019 року за посиланням https://goo.gl/forms/nUJYiICayL65em363 або за телефоном 04579-2-22-50.

 

 

З повагою

Команда з реалізації 
грантового проекту ЄС
в м.Славутичі​ПРЕС-АНОНС

 

21 лютого 2019 року о 16:30 у ресторані «Старий Таллінн» відбудеться 3-й Форум підприємців міста Славутича.

      Форум.jpg

Організаторами Форуму є виконавчий комітет Славутицької міської ради, КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради та Славутицький міський фонд підтримки підприємництва у співпраці з Радою підприємців при Славутицькому міському голові.

Форум відбуватиметься в рамках проведення заходів Днів популяризації економічного розвитку Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону».

Мета заходу – налагодити конструктивний та прозорий діалог між бізнесом, владою та громадою для формування місцевої політики розвитку підприємництва у регіоні.

Однією з головних тем Форуму стане обговорення важливості популяризації економічного розвитку об'єднання територіальних громад «Славутич-Чернігівська область».

Використовуючи інтерактивний формат розподілу на дискусійні майданчики «Співробітництво для розвитку», «Драйвери змін» «Інвестиції в туризм регіону», підприємці міста презентуватимуть власний бізнес, озвучать нагальні проблеми у підприємницькій діяльності та запропонують шляхи їх вирішення.

Під час підготовки та проведення Форуму буде також обговорено:

-          політику та стан розвитку підприємництва у регіоні;

-          виконання резолюції Форуму 2018;

-          оновлену Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2019 рік;

-          результати учнівських бізнес-змагань, опитувань, проведених для підприємців та споживачів;

-          можливості долучення підприємців до заходів зі збільшення інвестиційної та туристичної привабливості регіону, міжнародних грантових проектів, бачення підприємців щодо стратегічного розвитку міста.

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у роботі Форуму. Участь у Форумі є безкоштовною.

Реєстрацію для участі у Форумі відкрито до 20 лютого 2019 року за посиланням https://goo.gl/forms/nUJYiICayL65em363 або за телефоном 04579-2-22-50. Контактні телефони оргкомітету Форуму: 2-22-50, 2-10-90, 050-353-11-35, КП «Агентство регіонального розвитку».

Будемо вдячні, якщо Ви та Ваші колеги візьмете участь у роботі Форуму.

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​


Бізнес-змагання «Славутич - розвиток» стартували

До участі у бізнес-змаганнях запрошуються команди-учасники з 1-3 осіб  віком 14-17 років (учні 9-11 класів або вихованці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів).

                         Slavutich-rozvitok_zmagannya-300x142.jpg

Кожна команда має підготувати бізнес-проект, основним завданням якого є продемонструвати інноваційність бізнес-ідеї для Славутича та Славутицького регіону, потенціал її комерціалізації і здатність задовольняти потреби споживача міста Славутича та регіону.

Вимоги до оформлення бізнес-проекту та умови усіх етапів бізнес-змагань розміщені на веб-сайті КП «Агентство регіонального розвитку» за посиланням https://goo.gl/DL8SvD

Фінал бізнес-змагань, оголошення та нагородження 5 кращих бізнес-проектів відбудеться під час проведення Днів популяризації економічного розвитку - 22 лютого 2019 року на відкритті 3-го Форуму підприємців м.Славутича. Призовий фонд бізнес-змагань – 25 000 гривень.

 

За додатковою інформацією та консультаціями звертайтеся за телефонами 2-22-50, 050-353-11-35 або на електронну адресу slavutich.ofis@gmail.com та до Департаменту стратегічного розвитку та підтримки підприємництва КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради за адресою проспект Дружби Народів, 7 (БК «Енергія», ІІ поверх). 


 

Заходи реалізуються в рамках Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​

                                             Снимок 1.PNG
 
                                                     ПОТРІБНО УЧИТЬСЯ - ЗАВЖДИ ПРИГОДИТЬСЯ!  

      В м.Славутичі планується проведення безкоштовних тренінгових програм «Бізнес навички - інструмент особистісного розвитку» для всіх охочих працівників бюджетних організацій, підприємств, учасників бойових дій, суб’єктів бізнесу та безробітних громадян.
Тренінгові програми допоможуть учасникам ознайомитись з основами бізнесу, сучасними методиками мотивації персоналу, успішними тактиками продажу, дозволять отримати навички управління часом та ефективної комунікації. 
      В даний час триває розробка тренінгових програм. Орієнтовний старт формування груп учасників: лютий 2019, а навчання: березень-квітень 2019 року. 
Оголошення про запис на навчання буде розміщено на початку лютого 2019. 
Ще є час не лише подумати та зголоситись стати учасником тренінгових програм, а ще й загітувати на це колег та друзів. 
     Чудовий шанс покращити свій бізнес, стати більш ефективним працівником, а для декого – навіть створити власний бізнес.

Заходи реалізуються в рамках Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону".

Команда з реалізації 
грантового проекту ЄС
в м.Славутичі


                                                    

СПІВПРАЦЯ ГРОМАД: ПРЯМУЄМО РАЗОМ

 

28.11.2018 в гостинній Михайло-Коцюбинській селищній раді пройшов семінар «Основні правила складання Плану місцевого економічного розвитку».

Славутицька команда, яка вже пройшла процедуру написання Плану місцевого економічного розвитку та отримала найвищу оцінку Плану від експертів Європейського Союзу і Всесвітнього банку, поділилась своїм досвідом із колегами з Любецької та Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади.   

IMG_9333.jpg

В процесі семінару ще було обговорено подальші заходи співпраці громад «Славутич-Чернігівський регіон».

Колеги з Михайло-Коцюбинської ОТГ також розповіли про свій досвід участі у навчальній програмі Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO і конкурсі «Найкращі з кращих», де вони гідно представили Чернігівську область та вибороли перемогу у інших громад України.

Ще раз вітаємо наших партнерів та друзів з перемогою!

IMG_9333.jpg

Заходи реалізуються в рамках Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону».

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі ​


 

СПІВПРАЦЯ СЛАВУТИЧА З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ

22-23.11.2018 в Києві пройшла конференція Європейського Союзу високого рівня «Муніципалітети за стале зростання".

В конференції приймали участь представники країн східного партнерства: Азербайджану, Арменії, Білорусі, Молдови, України, що співпрацюють з ЄС в рамках Ініціатив «Угода мерів щодо клімату та енергії» та «Мери за економічне зростання».

IMG_9264.jpg

       Робота Славутича була високо оцінена представниками ЄС.
       Керівник групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер вручив міському голові Юрію Фомічеву 3 сертифікати від ЄС:
-За успішне виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку.

-За успішну реалізацію грантового проекту ЄС щодо термомодернізації дитячого садка No 1 та школи No 2.

-За успішну розробку Плану місцевого економічного розвитку, який отримав оцінку Всесвітнього банку - «Відмінно».Команда з реалізації грантового проекту ЄС в м.Славутичі​​                            


Партнерство заради розвитку громад 

Наразі триває процес створення громадської організації «Рада голів територіальних громад», яка об’єднає місто Славутич, Любецьку і Михайло-Коцюбинську громади для реалізації спільних ініціатив в сфері соціально-економічного розвитку громад.

39594125_676300959415054_6059973055340347392_n (1).jpg

Організація покликана стати дієвим інструментом для додаткового залучення міжнародних інвестиційних ресурсів для вирішення проблемних питань в громадах, вдосконалення існуючих механізмів управління та впровадження практичних заходів щодо економічного зростання регіону. 

Заходи реалізуються в рамках Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону».

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі


СЛАВУТИЦЬКА МІСЬКА ВЛАДА ВПРОВАДЖУЄ ЕЛЕКТРОННІ
БІЗНЕС-СЕРВІСИ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 
      У Славутичі розпочато роботу зі створення для підприємців сучасних електронних місцевих адміністративних бізнес- сервісів, що працюватимуть за принципами ЗРУЧНО! ШВИДКО! ПРОЗОРО!

       Нові електронні бізнес-сервіси працюватимуть на веб-сайті Центру надання адміністративних послуг на місцевому рівні, покращити їх якість, скоротити час оформлення, а також мінімізувати контакт отримувачів послуг із представниками влади. 
      Початок надання перших 4-х пілотних електронних адміністративних бізнес-сервісів у сфері містобудування та архітектури заплановано на початок наступного року. 
Заходи реалізуються в рамках Грантового проекту Європейського Союзу "План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону"

Команда з реалізації
грантового проекту ЄС в Славутичі


Славутич: від атомограду до міста нових ідей 

18 жовтня 2018 року наше місто відвідали підприємці, активісти та працівники місцевої влади Донецької області з метою вивчення досвіду Славутича в сфері соціально-економічного розвитку.

Міський голова м.Славутича Юрій Фомічев поділився з гостями зі сходу України шляхами трансформації економіки міста та подолання негативних соціальних наслідків, пов’язаних із достроковою зупинкою Чорнобильської АЕС.

IMG_2213.JPG
Менеджер проекту Європейського Союзу Лариса Нікітенко презентувала учасникам заходу грантовий проект ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер вільної та відкритої економіки регіону», який реалізується в рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання», а також про результати, досягнуті в поточному році.

IMG_2244.JPG

Арина Старовойтова, директор КП «Агентство регіонального розвитку», познайомила присутніх з місцевою інституційною підтримкою та створеними в Славутичі сприятливими умовами для розвитку бізнесу.IMG_2284.JPG
 
Гості також відвідали міський музей, КП «Агентство регіонального розвитку», Славутицький фонд підтримки підприємництва та Офіс громадських ініціатив.

Славутич завжди відкритий для гостей та радо ділиться своїми надбаннями. 

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі​МІСЬКА ВЛАДА СЛАВУТИЧА СХВАЛИЛА СТРАТЕГІЧНІ
ДОКУМЕНТИ В СФЕРІ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
 
      12 жовтня 2018 року на сесії Славутицької міської ради було схвалено План місцевого економічного розвитку Славутича на 2019-2020 роки і Концепцію створення та функціонування Інноваційного індустріального Бізнес-парку, що були розроблені в рамках реалізації Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» та Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання».
43745604_712385739114277_8242638077542006784_n.png
    Успішна реалізація цих стратегічних документів створить унікальні можливості для покращення інвестиційної привабливості Славутича, прискорення місцевого економічного розвитку та покращення життєвого рівня славутичан.

 
 
Команда з реалізації 
грантового проекту ЄС
в м.Славутичі

Мер Славутича взяв участь у Міжнародному саміті мерів

"Співпраця заради економічного зростання"​


              9 жовтня 2018 року в Києві відбувся 3-й Міжнародний саміт мерів. Тут зібралися понад 100 очільників громад з усієї України, представники бізнесу, в т.ч. іноземного, а також міжнародні експерти та ментори з Польщі, Німеччини, Фінляндії, Норвегії, США. 
     Мета зібрання - пошук оптимальних рішень для забезпечення економічного зростання регіонів. Учасники саміту мали змогу познайомитися з успішними практиками та особливостями залучення інвестицій, поділитися досвідом створення нових підприємств та обговорити існуючі економічні проблеми.IMG_0350.jpg
       Мер міста Славутича Юрій Фомічев мав змогу представити учасникам саміту досягнення наймолодшого міста України в сфері економічного розвитку, розповів про додаткові можливості приєднання до Ініціативи ЄС "Мери за економічне зростання" та про основні аспекти реалізації Грантового проекту Європейського Союзу "План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону.
      В рамках саміту Славутич отримав класну нагороду - Workshop від одного з авторів книги "Місто стартапів" ( Стартап Амстердам) Рубена Ньювенхейса.
   Чекаємо на проведення цікавого та корисного заходу для славутичан.


Команда з реалізації грантового проекту ЄС                                                                                                                                            в м.Славутичі


Любецька та Михайло-Коцюбинська об’єднані громади 
приєднуються до Ініціативи Європейського Союзу 
«Мери за економічне зростання»

       У вересні наші партнери - Любецька та Михайло-Коцюбинська об’єднані громади прийняли рішення селищних рад про приєднання до Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання».
       Це дуже важливий крок на шляху до розвитку територій, крок до нових можливостей та звершень в сфері економічного зростання з використанням Європейського досвіду та підтримки з боку Секретаріату Ініціативи ЄС.
      Чекаємо на рішення Секретаріату про надання членства нашим партнерам в Ініціативі ЄС «Мери за економічне зростання» для проведення подальшої спільної роботи в напрямку місцевого економічного розвитку.

Команда з реалізації 
грантового проекту ЄС
в м.Славутичі

Розпочато процедуру запиту комерційних пропозицій на розробку

навчальної Бізнес-Програми

 

В рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» проводиться конкурсна процедура (запит комерційних пропозицій) на розробку навчальної Бізнес-Програми «Бізнес навички-інструмент особистісного розвитку».​​


10 ВЕРЕСНЯ НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ З РОЗВИТКУ М.СЛАВУТИЧА ПРОЙШЛА ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ ПЛАНУ МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТА


Стратегічний документ розроблений на виконання Ініціативи Європейського Союзу "Мери за економічне зростання".
Про розробку та шляхи впровадження Плану інфоромував присутніх перший заступник міського голови Славутича, координатор проекту ЄС Віктор Шевченко.
У презентації були представлені діаграми, що розкривають місцеву економіку, шляхи і напрямки співробітництва та взаємодії влади, бізнесу і громади, сильні та слабкі сторони міста, бачення і цілі Славутича.
Члени Громадської ради на чолі з її лідером, депутатом Київської обласної ради Володимиром Удовиченком, взяли участь в обговоренні запропонованого Плану місцевого економічного розвитку та зробили акцент на можливостях міста для його успішної реалізації.
Представлений проект Плану місцевого економічного розвитку міста був одноголосно схвалений членами Громадської ради з розвитку м.Славутича.

Команда з реалізації

    грантового проекту ЄС в м.Славутичі

                                                                  ​


                    ІСТОРИЧНА ПОДІЯ В ІСТОРИЧНОМУ ЛЮБЕЧІ

  Сьогодні на Замковій горі, в історичному Любечі - осерді українських земель, Любецьким селищним головою Сергієм Пінчуком, Михайло-Коцюбинським селищним головою Миколою Завальним та Славутицьким міським головою Юрієм Фомічевим підписаний Меморандум про партнерство та співробітництво громади м.Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської об‘єднаних громад.39410263_1817855248327858_3679600243143344128_n.jpg
Без перебільшення, це історична подія для України - крок до розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства, коли громади об‘єднують свої зусилля задля соціально-економічного зростання та підвищення добробуту громадян.                                                                                                                                                          
39409609_679083459111172_2272246177296547840_n.jpg                            Попереду багато цікавої та складної роботи.

Яким бути громадам, залежить від кожного з нас.

Далі буде...                                                                               Команда з реалізації

                 грантового проекту ЄС в м.Славутичі

                                                                  

                                       

                                               


                                                            СПІВПРАЦЯ ГРОМАД ПРОДОВЖУЄТЬСЯ  

Сьогодні Михайло-Коцюбинська об’єднана громада гостинно приймала у себе делегації з міста Славутича та Любецької об’єднаної громади.IMG_8540.JPG
                                                                                IMG_8544.JPG

В дружній атмосфері обговорили проекти Меморандуму про партнерство та співробітництво громад, Концепції соціально-економічного розвитку громад та спільні плани на майбутнє.

Запланували підписання Меморандуму про партнерство та співробітництво громад Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської ОТГ 18 серпня 2018 на Замковій горі в осерді Чернігівщини - історичному Любечі, де в 1097 році об’єдналися князі.

Далі буде…

                IMG_8545.JPG 

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі

 

 ​                                13.PNG

                          Снимок 2.PNG
 
 
 

ПАРТНЕРСТВО ГРОМАД СЛАВУТИЧА, ЛЮБЕЦЬКОЇ ТА МИХАЙЛО-КОЦЮБИНСЬКОЇ ОТГ ЗАДЛЯ МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ​

 

  25 липня в м.Славутичі відбулось засідання Українсько-Арабської Ділової Ради «Інвестиційний потенціал міста Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської об’єднаних територіальних громад».
В засіданні брали участь  Абу Алруб Емад Мустафа, президент Українсько-Арабської Ділової Ради; Микола Дроботенко, радник Українсько-Арабської Ділової Ради; представники місцевих влад і бізнесу Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської об’єднаних територіальних громад.
  Абу Алруб Емад Мустафа проінформував присутніх про мету діяльності Українсько-Арабської Ділової Ради та її роботу.
IMG_8425 (2).jpg
 Інвестиційний потенціал Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської об’єднаних територіальних громад презентували Юрій Фомічев, Лілія Буракова та Зоя Чугай.
Микола Дроботенко розповів учасникам засідання про механізм залучення арабських інвестицій в місцеву економіку, а також запросив представників влади та бізнесу до співпраці.
  unnamed.jpg27.jpg

В рамках засідання міський голова Славутича Юрій Фомічев презентував присутнім грантовий проект Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер вільної та відкритої економіки регіону», який реалізується в місті в рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання», та подякував присутнім представникам Любецької та Михайло-Коцюбинської територіальних громад за активну участь у заході задля спільного місцевого економічного розвитку.

Команда з реалізації 
грантового проекту ЄС

в м.Славутичі 

 
 

ПРЕДСТАВНИЦТВО НА ЗАХИСТ ІНТЕРЕСІВ БІЗНЕСУ В СЛАВУТИЧІ

Денис.jpg
 
       Задля підвищення інвестиційної привабливості нашої держави, боротьби з корупцією, покращення умов ведення бізнесу, в 2014 році в Україні було започатковано службу захисту інтересів бізнесу - Раду бізнес-омбудсмена.
 «Омбудсмен» – це шведське слово, яке означає  «представник інтересів».
      Рада бізнес-омбудсмена в Україні фінансується через мультидонорський рахунок ЄБРР. Її завданням є представництво та захист інтересів бізнесу у державних органах.
   За час роботи Ради розглянуто більше 3 тисяч звернень від бізнесу, а державні установи виконали 91% рекомендацій Ради. 97% суб’єктів бізнесу задоволені результатами роботи Ради бізнес-омбудсмена в Україні.

Беручи до уваги позитивний досвід роботи Ради бізнес-омбудсмена в Україні, міська влада Славутича, за підтримки Європейського Союзу в рамках реалізації грантового проекту «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», також створила службу з правового захисту бізнесу - службу бізнес-омбудсмена, як першу точку контакту для компаній, які прагнуть захисту від незаконних дій місцевих органів влади, їх посадових осіб, а також представників комунальних підприємств та установ.

До роботи в Службі залучено кваліфікованого юриста Дениса Маслія, який розповів про послуги Служби, що надаються підприємцям Славутича:
" Служба бізнес-омбудсмена є консультативно-дорадчим органом при міському голові Славутича та покликана надавати практичну допомогу суб’єктам підприємництва щодо забезпечення захисту їх порушених прав та інтересів, а також вирішення правових питань ведення бізнесу.
Підприємці можуть звернутися до Служби та отримати безкоштовну правову допомогу з наступних питань:
- Розгляд та аналіз скарг від підприємців на дії або бездіяльність органів місцевого самоврядування, та суб’єктів господарювання.
- Надання правових висновків за фактами виявлених порушень законних прав суб’єктів підприємництва.
- Надання роз’яснень з питань застосування нормативно-правових актів України, що стосуються ведення бізнесу (закупівлі, ліцензування, оренда, приватизація тощо).
- Складання юридичних висновків, консультації правового змісту по різним питанням діяльності суб’єктів господарювання.
- Розробка контрактів, договорів, угод.
- Досудове врегулювання спорів з питань невиконання чи неналежного виконання договірних зобов’язань. - 
- Складання позовних заяв, претензій, скарг, клопотань, заяв/листів юридичного характеру
- Представництво інтересів суб’єктів підприємництва, за їх згодою, в правоохоронних органах та судах.
Крім того, Служба приймає участь у забезпеченні реалізації місцевої політики у сфері захисту підприємництва, здійснює моніторинг нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування та надає рекомендації щодо їх удосконалення або усунення фактів порушення законодавства в сфері підприємницької діяльності, а також надає консультаційні послуги підприємцям навколишніх населених пунктів Чернігівської області.
В мене немає сумнівів,- додав Денис, що, за підтримкою міської влади Славутич, наполеглива та ефективна робота в сфері захисту інтересів бізнесу призведе до здійснення реального кроку в напрямку економічного зростання нашого міста".

Запрошуємо підприємців міста скористатись послугами Служби за адресою:
м.Славутич, Центральна площа 7 (будівля виконавчого комітету Славутицької міської ради), каб. 106 (Офіс Грантового проекту ЄС).
Контактні телефони: 099 350 43 85, 050 555 53 40, E-mail: masliyden@gmail.com

Команда з реалізації 
грантового проекту ЄС
в м.Славутичі​

 РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ВИБОРУ ПРОЕКТУВАЛЬНИКА ІННОВАЦІЙНОГО ІНДУСТРІАЛЬНОГО БІЗНЕС-ПАРКУ

     В рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», завершено конкурсну процедуру збору цінових пропозицій на виконання робіт з розробки проектно-кошторисної документації для реконструкції частини будівлі Виробничого корпусу дорожньо-експлуатаційної дільниці під Інноваційний індустріальний бізнес-парк, в якій прийняло участь 3 компанії-проектувальника.
    Керівним комітетом з реалізації проекту було проведено кваліфікаційну та вартісну оцінку отриманих пропозицій від проектувальників та визначено переможця виконання вищезазначених робіт - ТОВ «Будівельно-інжинірингова компанія «Славутич» з ціною 359387,00 грн. без ПДВ.

Команда з реалізації 
грантового проекту ЄС
в м.Славутичі​

Розпочато процедуру вибору проектувальника Інноваційного індустріального бізнес-парку 

В рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», розпочинається процедура збору цінових пропозицій на виконання робіт з розробки проектно-кошторисної документації для реконструкції частини будівлі Виробничого корпусу дорожньо-експлуатаційної дільниці під Інноваційний індустріальний бізнес-парк.

Вимоги до виконавця робіт з розробки проектно-кошторисної документації:

-         досвід розробки проектно-кошторисної документації (мінімум 3 проекти за останні 3 роки);

-         наявність державної ліцензії на проведення робіт з розробки проектно-кошторисної документації.

Отримання документів для підготовки пропозицій та прийом пропозицій від учасників здійснюється по електронній пошті: vorona.s@slav.gov.ua

 

Кінцевий строк подання пропозицій: 27.06.2018р. до 18:00 години.

 

Термін виконання робіт з розробки проектно-кошторисної документації, з врахуванням отримання експертного звіту, до 31.12.2018р.

 

Контактна особа:

Ворона Сергій Михайлович

начальник Управління інфраструктури та капітального

будівництва Славутицької міської ради

тел. 099 086 38 78

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі

 

 ​

СЛУЖБА З ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ БІЗНЕСУ ІНФОРМУЄ!​

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПЕРЕВИЩЕННЯ ГРАНИЧНОЇ СУМИ ГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

​   За перевищення граничної суми готівкових розрахунків можуть застосовувати штраф до 17 тисяч гривень.
   Суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
1) між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) грн. включно;
2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) грн. включно.
   За перевищення граничної суми готівкових розрахунків до фізичної особи - підприємця та посадових осіб юридичної особи, які приймають готівку, чинним законодавством передбачено адміністративний штраф у розмірах, визначених Кодексом України про адміністративні правопорушення. (Стаття 163-15)
   Штраф застосовується до фізичної особи - підприємця, посадових осіб юридичної особи від 1700 до 3400 грн.
   Повторне порушення протягом року, - тягне за собою накладення штрафу від 8500 до 17000 грн.
   При цьому відповідальність до фізичних осіб за перевищення граничних сум розрахунків готівкою чинним законодавством не передбачено.​

Шановні славутичани!
До вашої уваги Результати опитування 
мешканців міста Славутича щодо оцінки стану економічного розвитку та напрямків співпраці з населеними пунктами Чернігівської області

Читайте, аналізуйте, висловлюйтесь.

🇪🇺🇺🇦Опитування проводилось на виконання Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», в рамках реалізації Грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту вільної та відкритої економіки регіону»

Опитування-Славутич 1 (1).jpg 
Опитування-Славутич 2.jpg 
Опитування-Славутич 3.jpg 
Опитування-Славутич 4.jpg 
Опитування-Славутич 6.jpg 
 
 
Опитування-Славутич 5.jpg 
 
Опитування-Славутич 7.jpg 
 
Опитування-Славутич 8.jpg 
Опитування-Славутич 9.jpg 
 
 
Опитування-Славутич 10.jpg 
 
Опитування-Славутич 11.jpg 
Опитування-Славутич 12.jpg 
Опитування-Славутич 13.jpg  Опитування-Славутич 14.jpg
 
          У Славутичі розпочала роботу Служба з правового захисту бізнесу

 

В рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич - драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», в Славутичі створено Службу з правового захисту бізнесу на місцевому рівні (Службу бізнес-омбудсмена).

бiзнес_1.JPGДіяльність Служби спрямована на виконання зобов’язань місцевої влади Славутича в рамках Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», а саме:

-   -  Сприяння суб’єктам підприємництва у захисті їх порушених прав при здійсненні або започаткуванні підприємницької діяльності в Славутичі.

-   -   Запобігання порушенням законних прав та інтересів суб’єктів підприємництва.

-    -  Сприяння дерегуляції підприємницької діяльності на місцевому рівні.

Служба бізнес-омбудсмена є консультативно-дорадчим органом при міському голові та має можливість надавати практичну допомогу суб’єктам підприємницької діяльності Славутича щодо консультування з правових питань та захисту порушених прав та інтересів бізнесу.

Запрошуємо підприємців міста скористатись послугами Служби за адресою:

м.Славутич, Центральна площа 7 (будівля виконавчого комітету Славутицької міської ради), каб. 106 (Офіс Грантового проекту ЄС).

Контактні телефони: 099 350 43 85, 050 555 53 40

E-mail: masliyden@gmail.com

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС

в м.Славутичі ​

 

 Редактор вмісту ‭[2]‬

 

В ЄДНОСТІ – СИЛА ГРОМАДИ

Відомо, що сьогодні в Славутичі, в рамках Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», реалізується Грантовий проект Європейського Союзу «План місцевого економічного розвитку: Славутич-драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону». Він покликаний посилити регіональне економічне зростання. Зараз фахівцями проводиться комплексна оцінка місцевого економічного потенціалу, ознак, які характеризують становище в економіці.IMG_3895.JPG

Нещодавно пройшло опитування громадської думки мешканців міста Славутича та населених пунктів Чернігівської області щодо спільних напрямків співпраці.

Саме про це йдеться в інтерв’ю з головою громадської організації «Центр розвитку громади» Віктором Одиницею.

 

Вікторе Васильовичу, навколо Славутича, в процесі децентралізації, створені нові об’єднані територіальні громади Чернігівської області. Розкажіть про мету Ваших зустрічей з мешканцями цих громад.

Славутич не є сьогодні об’єднаною територіальною громадою, а поряд з нами іде укрупнення громад. Вже добровільно об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в Україні майже 700! У рамках проекту, за дорученням виконавчого комітету Славутицької міської ради, треба було провести опитування для вивчення думки громадян. По-перше, чи готові сьогодні громади співпрацювати з іншими, і в тому числі з містом Славутичем? Погодьтесь, це ж не правильно, якщо в одному регіоні є громада потужна, а інша, що поряд з тобою, занепадає і у неї не має шансів розвиватися. А от коли в однієї громади залучено одні ресурси, а в другої – інші, і коли об’єднуються сили, то разом можна досягти позитивних результатів. Ми мали дізнатися які проблеми є, наскільки ці громади погоджуються об’єднати зусилля і в яких напрямках можуть бути корисні славутичани?

 

Як Вас зустріли люди і яке їх ставлення до проблем що вивчалися?

Зібралися представники громад в Любецькій ОТГ, а потім в Михайло-Коцюбинській. Дивляться на нас люди і думають, що треба Славутичу – місту обласного підпорядкування, від сільської громади. Чи не хоче він нас кудись втягнути? Треба сказати, що вони і перед об’єднанням пережили страх. Ми боялися, говорять люди, що створення об’єднання територіальних громад - це якась чергова  політична афера, ми боялися, що коли ми об’єднаємося, наша громада нікому стане не потрібна, що будемо фінансуватися по остаточному принципу, боялися за зміну влади і за те, що нам буде гірше жити. Я нагадав їм про теорію нововведень і змін. Так от страх перед новим, незвіданим - це нормальна реакція будь-якої людини - чи то в сім’ї, чи в колективі, чи в громаді. А вже на другому етапі розпочинається стадія вивчення, дослідження. Тобто починаєш вивчати ситуацію і дивитися, що роблять колеги. Якщо всі побачили, що все нормально, що громада продовжує розвиватися, то на наступному третьому етапі йде приєднання до нових правил, а вже четвертий етап вимагає виконання і життя в нових умовах. Я пояснив, що Славутич відкритий для ідей і хоче через опитування  визначити потенційні пріоритети співпраці з вашими вже об’єднаними громадами.

 

Зрозуміло, що співробітництво дає можливість громадам спільно та взаємовигідно вирішувати важливі питання місцевого значення і впливати на розвиток територій.

Яка ж громадська думка щодо напрямків співпраці?

Згідно опрацьованих анкет - великий відсоток людей, які сьогодні готові співпрацювати.

Наприклад у Славутичі це 63% (так 19%, скоріше так 44%), в Любецькій ОТГ -70,1% (так 33,3% скоріше так 36,8%) і в Михайло-Коцюбинській ОТГ – 66,7% (так 33,4%, скоріше так 33,3% )

Люди зважили свої ресурси і готові до співпраці. Вони відзначили сильні сторони Любеча - багата історико-культурна спадщина, є водні і земельні ресурси, лісові угіддя, людські ресурси. Михайло-Коцюбинська громада також має сільськогосподарські землі, є у них піщані кар’єри, креативна громада, близьке розташування як до обласного центру міста Чернігова, так і до Славутича. У нашого міста також чималі ресурси - наявність перспективної молоді, приваблива природа, достойний рівень добробуту мешканців громади, наявність трудових ресурсів, офісні та виробничі приміщення, земельні ресурси промислового призначення, якісний і доступний Інтернет, активні мешканці громади. І у громад є бажання співпрацювати – створювати спільні підприємства, як у промисловому комплексі так і сільськогосподарському напрямку, співпрацювати у сфері торгівлі, утилізації сміття, розвитку туризму. Любецький голова прямо так і сказав, що давайте зробимо дорогу, і буде «золоте кільце» Славутич-Любеч.

В анкетах пропонувалися найрізноманітніші напрямки співпраці у соціальній, спортивній, культурній сферах: спільні проекти з відновлювальної енергетики, впорядкування територій та шляхів сполучення, зелений туризм, проведення спільних культурних заходів (туристичні та спортивні заходи, фестивалі, змагання тощо), просування ресурсного потенціалу громад та пошук зовнішніх інвесторів, обмін трудовими ресурсами для їх працевлаштування, спільне використання наявних у громад ресурсів для економічного розвитку, розробка та реалізація спільних проектів соціально-економічного розвитку громад…

І треба рухатися в цьому напрямку, якщо є бажання в людей, то чому це не використовувати?

 

Всі, хто приїздить до Славутича, закохується у наше місто.

А як сприймається Славутич його мешканцями?

У нашій анкеті є такий розділ «Сприйняття міста Славутича» його мешканцями». На це питання відповіли – 82,6 % респондентів. 38,9% від всіх висловлювань мають позитивне забарвлення. Наведу декілька прикладів:

-      Місто дуже компактне, гарне, чисте, зелене. Місто нових ідей. Маленьке місто з великими можливостями. Наш дім, наше життя. Місто майбутнього…

34,3% висловлювань, що мають позитивне та негативне забарвлення, а також певний відтінок скептицизму:

-      Місто комфортне для проживання, але без майбутнього (відсутність робочих місць для молоді). Місто дітей та пенсіонерів. Наймолодше місто в Україні, але, нажаль, безперспективне. Місто нових можливостей та туманних перспектив. Молоде місто з великою кількістю трудових ресурсів, перспективною молоддю, але з проблемою працевлаштування, що впливає на плани проживання в Славутичі…

26,8% висловлювань мають негативне забарвлення:

-      Місто, про майбутнє якого ніхто не знає, ні громада, ні влада. Місто без майбутнього. Занепадає. Немає перспектив у будівництві нових багатоквартирних будинків. Культурне село з багатоповерхівками…

Тому й питання ми поставили в анкеті таке: «Чи Хотіли б Ви, щоб Ваші діти та онуки залишились жити у Вашій територіальній громаді?»

І відповідь на це питання говорить, якщо я хочу щоб мої діти і онуки жили тут, значить я приймаю відповідальність на себе, тому що мої діти будуть тут залишатися. Наприклад, у Славутичі 27 % (це третя частина) дає відповідь: я хотів би, щоб мої діти залишалися тут, а 37% - не хотіли б. 

Як ми бачимо, при вивченні громадської думки, на запитання «Яке Ваше бачення майбутнього Славутича, третя частина людей має думку, що це гарне місто, але в нього є одна проблема-ніхто не знає його майбутнього. Сьогодні це червоною лінією проходить у анкетах.

Хотілось би почути Вашу думку з цього приводу.

У будь-якому випадку це місто буде жити. Хочемо ми цього чи не хочемо .

По перше – воно має близькість до обласного центру Чернігова. Згадайте історію, коли Чернігів отримав Магдебурзьке право? Ця центральна садиба обласного рівня завжди буде. Не виїде Чернігів нікуди! А 45 км для Славутича – це невелика відстань. За кордоном люди кожного дня долають до 200 км щоденно, добираючись до місця роботи. Сьогодні питання швидкості - це питання часу. Ми бачимо що робить Ілон Маск! У вакуумних тунелях за 10 хвилин будемо долати 100 км, і ми до цього прийдемо. Славутич буде жити в будь-якому випадку. Але важливо щоб Славутич жив красиво! Сьогодні ми разом відповідаємо за цю територію. Тому конче необхідна розробка документа - плану місцевого економічного розвитку з стратегічним баченням, тактичною місією, успішними цілями і щоденними завданнями, які будемо виконувати і таким чином дійдемо до тієї місії, яку ми перед собою ставимо.

По теорії розвитку громад завжди є від 15 до 30% людей, які налаштовані на позитив. І такий же відсоток людей, для яких все погано. І не треба їх в чомусь переконувати. Вони завжди є, були і будуть. Але є середина, тобто позитивне сприйняття дійсності і негативне. І будь-якому керівнику найбільше треба працювати саме з цими людьми, хто в чомусь сумнівається – показувати, залучати, переконувати. Тому тут норма, і сьогодні я вважаю, що місто це буде жити, у нього є перспективи. І не даремно люди, які приїжджають до Славутича закохуються в місто.

Вони бачать позитив і динаміку, а ми звикли до багатьох речей. Я говорив ще і раніше, будучи депутатом міської ради, що для того щоб відчути, що таке Славутич - треба виїхати з цього міста, і не просто візуально подивитися, а декілька днів пожити то в одному регіоні, то в іншому, і тоді в порівнянні можна відчути, що таке Славутич.

 

Які слабкі сторони громад домінують в анкетах?

Одна з найслабкіших сторін Славутича – неякісні медичні послуги, відсутність вільних робочих місць. У об’єднаних територіальних громадах на перший план виходять проблемні питання щодо ремонту доріг, якості питної води, утилізації сміття і стихійних сміттєзвалищ, створення робочих місць, забезпечення вуличного освітлення.

 

Цілком ймовірно, що не всі громадяни розуміють на місцях суть реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Ми спілкувалися на цю тему і мешканці громад розповідали, що держава дала їм кошти і повноваження. Так, наприклад, в Михайло-Коцюбинcькій об’єднаній територіальній громаді, де ми проводили опитування, мали бюджет 9 млн.грн, а в 2018 році, коли об’єдналися, то стало 41 млн. Уявіть собі, в 4,5 рази бюджет збільшився! Я запитую, а що вам ще передали крім грошей і повноважень? Нічого не передали? Ні, говорю, ще вам одну річ передали –  відповідальність. Ось вона тут - в голові! Ви тепер самі відповідаєте за свою громаду - ви і ваше керівництво. І ви будете вирішувати, на що в першу чергу витрачати кошти, чи спершу ставок чистити, а потім освітлення зробити, чи займатися утилізацією сміття?

 

Підсумовуючи нашу розмову, який Ви можете зробити висновок?

Міська влада і вся громада повинні побачити разом куди рухатися? Це має бути документ і конкретні дії. Ми повинні прописати свої цілі. Сьогодні не можна гроші просто розпорошувати. Може влада говорить: «Так, ми все знаємо!» А люди не бачать. Люди повинні відчути і коли вони відчують це, то зміняться відносини між ними, зменшиться кількість правопорушень, одразу підтягнеться соціальна сфера. Тут вже спрацьовує психологія і таке поняття, як механізм регуляції прийняття рішень, який має важливе життєве значення для кожної людини. Наприклад, будувати будинок тут чи ні, народжувати тут дитину чи ні?... Коли протягом довгих років ми не бачимо перспективи, то наступають депресивні речі.

Якщо ми хочемо щось глобальне робити, треба поступово до цього рухатися і про це треба говорити. 

І саме головне, що є розуміння у трьох громад : тільки разом – ми сила!

 

Щиро дякуємо за розмову.

 

Команда з реалізації

грантового проекту ЄС в м.Славутичі


                    опитування1.JPG

Опитування2.JPG


Славутич ділиться досвідом з партнерами


      16 травня  у місті Славутичі Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад, в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», проведено підсумкове засідання робочих груп представників органів місцевого самоврядування України. 33 учасники зустрічі з Чугуєва, Вознесенська, Миргорода, Кам’янець-Подільського, Ніжина, Чернігова, Білої Церкви, Яремче, Сторожинця, Прилук, Ладижина  вивчали досягнення Славутича. 
DSCN0532 - копия.JPG       З презентацію досвіду виконавчого комітету Славутицької міської ради щодо реалізації проектів у сфері місцевого економічного розвитку виступив перший заступник міського голови Віктор Шевченко. Напрацюваннями Славутича у питаннях енергозбереження поділився заступник міського голови Михайло Шинкаренко. Про діяльність КП «АРР» розповіла директор Арина Старовойтова, про проекти Фонду підтримки підприємництва доповідала директор Анна Лазебна.
 Найбільшу зацікавленість представників місцевих влад України викликали успішні досвіди реалізації: грантового проекту Європейського Союзу «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Славутич до 2020 року – здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об’єктів бюджетної сфери» (термомодернізація Дитячого садочка №1 та Школи №2), грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» та впровадження бренду «Славутич – місто нових ідей». 
           Гості міста у цей день оглянули ЗОШ № 2, котельню ТОВ «Екоенергогенерація»,  ДНЗ «Калинка», ЗОШ № 4 та краєзнавчий музей міста. 
         Представники місцевих влад, в свою чергу, подякували славутичанам за змістовний та корисний захід та отриманий досвід у сфері місцевого економічного розвитку та енергозбереження і запевнили, що їхні громади не зупиняються на досягнутому і готові працювати далі. Без заперечень, отриманий досвід потребує осмислення і дає поштовх до розвитку українських міст.

Секретаріат Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання» надає тренінгову підтримку містам - підписантам Ініціативи

       Протягом жовтня 2017 - квітня 2018 року Секретаріат Європейського Союзу надавав професійну методичну підтримку 23 громадам, що першими приєдналися до Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», в розробці Планів місцевого економічного розвитку.
У квітні 2018 в м.Києві відбувся завершальний тренінг з розробки Плану місцевого економічного розвитку, у ході якого учасники мали змогу представити свої напрацювання щодо складання Плану дій, індикатори їх виконання, отримати фахові рекомендації, поради від координаторів та експертів Секретаріату Європейського Союзу. 
IMG_7242 3травня.jpg
             Славутич виконав всі тренінгові завдання, у визначені строки, у відповідності до Рекомендацій ЄС щодо структури та змісту Плану місцевого економічного розвитку. Фахівці Секретаріату ЄС високого оцінили якість та результати аналітичної й стратегічної роботи Славутицької команди.
Славутич переходить до фінального етапу, що має бути завершений до вересня 2018 року, - формування цілісного Плану місцевого економічного розвитку, який буде спочатку наданий на погодження до Секретаріату ЄС, а потім на схвалення до Всесвітнього банку.
           До Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання» приєднується все більше і більше муніципалітетів з України та інших країн Східного партнерства, що свідчить про розуміння місцевих влад важливості економічного розвитку регіонів.

Команда з реалізації 
проекту м.Славутич


Партнерство задля економічного розвитку

        Немає такого славутичанина, який ніколи не був у селищі Михайло-Коцюбинське, хоча б проїздом.

Сьогодні це вже не просто селище до якого ми звикли. Сьогодні це потужна Михайло-Коцюбинська об’єднана територіальна громада з 20-ти населених пунктів Чернігівської області, що стрімко розвивається й це видно навіть ззовні.

Реалізація державної політики децентралізації та об’єднання громад призвела до того, що Славутич вже не знаходиться, як раніше, серед невеличких сіл Чернігівської області. Місто опинилося між двома великими об’єднаними територіальними громадами, що також, як і Славутич, перебувають у пошуку напрямків та механізмів економічного розвитку.

IMG_7184.jpg

       Саме тому, в рамках реалізації Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання» та грантового проекту ЄС «План місцевого економічного роз